خبر
آهن و فولاد   فلزات غیرآهنی   مواد معدنی   سنگ آهن  
رییس هیات عامل ایمیدرو :

مشکل ۴ شرکت بورسی برطرف شد/ راه اندازی طرح های ۲.۳ میلیارد دلاری

می متالز - رییس هیات عامل ایمیدرو از راه اندازی بیش از ۲.۳ میلیارد دلار طرح در بخش معدن و صنایع معدنی در سال جدید و برطرف شدن مشکل تامین مواد اولیه فولاد مبارکه، فولاد خوزستان، گل گهر و چادرملو خبر داد.

به گزارش می متالز، خداداد غریب پور با برگزاری جلسه ای از طریق ویدئو کنفرانس با مدیران شرکت های فولاد مبارکه، فولاد خوزستان، گل گهر، چادرملو، ملی مس، ایرالکو، سیمان داراب ، تهیه و تولید مواد معدنی و آلومینای جاجرم جهت بررسی راهکارها و تحقق شعار جهش تولید گفت: تکمیل و راه اندازی پروژه های نیمه تمام، تامین پایدار مواد اولیه و تسهیل صادرات از جمله ابزارهای جهش تولید در سال ۹۹ است.

وی تاکید کرد: در سال جدید بیش از ۲.۳ میلیارد دلار طرح در بخش معدن و صنایع معدنی راه اندازی خواهد شد. مشکل تامین پایدار مواد اولیه (کنسانتره و گندله) شرکت های فولاد مبارکه و فولاد خوزستان برطرف و در روز پایانی سال ۹۸ به سرانجام رسید که چنین امری سبب تامین خوارک این دو شرکت می شود. همچنین شرکت های گل گهر و چادرملو نیز مشکلی در تامین مواد اولیه (سنگ آهن) نخواهد داشت.

این مقام مسئول ایجاد تغییرات محسوس در تولید را از عوامل دستیابی به جهش تولید دانست و افزود: مدیران شرکت های بزرگ، بازنگری در برنامه ها (کوتاه، میان و بلند مدت) داشته باشند تا بر اساس آن ایمیدرو برنامه راه اندازی طرح های سال جدید را اعلام کند. حل کردن مشکلات بخش فولادسازی طرح های استانی، تامین خوراک کارخانه های آلومینیوم و فولاد از جمله اقداماتی است که ایمیدرو در سال ۹۹ با کمک وزارت صنعت و شرکت های خصوصی انجام می دهد.

غریب پور با اشاره به اهمیت صادرات ادامه داد: رویکرد صادراتی یکی از روش هایی است که تولید را با جهش مواجه می کند. ایمیدرو این امر را همچون دو سال گذشته اجرایی می کند اما از پیشنهادهای جدید شرکت ها نیز برای رشد صادرات استقبال خواهد کرد.خصوصی سازی از جمله روش هایی است که به پویا شدن اقتصاد و توسعه صادرات می انجامد و مشکلات را حل می کند. افزایش سرمایه شرکت های ملی مس و گل گهر شرایط را برای سرمایه گذاری، اتمام پروژه ها و رشد تولید فراهم می کند.

وی با بیان اینکه افزایش ۱۰هزار میلیارد تومانی سرمایه شرکت ملی مس، عیدی ایمیدرو به این مجموعه و سهامداران است، ادامه داد: به زودی افزایش سرمایه شرکت های گل گهر، چادرملو و سالکو هم انجام می شود. در برخی معادن بوکسیت مشکلاتی ایجاد شده از این رو شرکت آلومینای ایران برای تامین این ماده از معادن جایگزین در سایر استان ها استفاده کند.

غریب پور درباره احیای معادن کوچک نیز توضیح داد: در سال جدید با مشارکت بخش خصوصی برنامه احیای معادن کوچک با سرعت بیشتری ادامه پیدا خواهد کرد.ادامه اجرای برنامه اکتشاف در سال پیش رو یکی دیگر از اولویت های ایمیدرو است به طوری که تکمیل اکتشافات و واگذاری پهنه ها به بخش خصوصی از مهمترین اقدامات این حوزه است.

کد خبر: 93778
تاریخ: 1399/01/09 - 01:31
منبع: بورس پرس

ایمیدرو  خداداد غریب‌پور  چادرملو  گل گهر 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تلاش ایران برای دستیابی به رشد ۲۰ درصدی فولاد در سال ۹۹

می متالز - براساس نقشه راه معدن امسال برنامه تولید فولاد کشور رقم ۳۳ میلیون تن پیش‌بینی شده است که نسبت به عملکرد ۲۷.۵ میلیون تن سال گذشته باید رشد ۲۰ درصدی محقق شود که این مهم دور از انتظار است، اما ناشدنی بنظر نمی‌رسد.
 فردا دو عرضه اولیه انجام می شود

بازدهی بورس به 3.4- درصد رسید

می متالز - شاخص کل بازار سرمایه امروز بیش از 33 هزار واحد افت کرد و به رقم 926 هزار و 688 واحد رسید.
 

هدفگذاری برای تولید ۱.۴ میلیون تن کنسانتره مس

می متالز - برابر نقشه راه معدن و صنایع معدنی امسال دستیابی به یک میلیون و ۴۲۷ هزار تن کنسانتره مس هدفگذاری شده و تولید ۲۵۰ هزار تن کاتد نیز مورد انتظار است.
 معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:

طرح نورد 2 فولاد مبارکه اصفهان بعد از کرونا آغاز می شود

می متالز - معدن و صنایع معدنی ازجمله صنایعی است که می‌تواند در زمان کم رونقی بازار نفت، نقش‌آفرین باشد و بخشی از ارزهای موردنیاز دولت را برای کشور تأمین کند. امروز توانایی تأمین ورق‌های فولادی موردنیاز صنایع نفت و گاز و خودروسازی در کشور وجود دارد، به‌طوری‌که این بخش از نیاز داخلی که منجر به ارزبری هم می‌شده، به‌واسطۀ صنایع داخلی تأمین می شود.
 غریب پور در جلسه پایش معادن کوچک مقیاس مس:

تعیین تکلیف معادن مس غیرفعال تا 15 خرداد/ راهکار ورود معادن کوچک به بورس

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: معادن کوچک مقیاس غیر فعال در حوزه مس، تا 15 خرداد تعیین تکلیف می شوند.
 

۲۸پاسخ شفاف شرکت چادرملو به سهامداران و سرمایه گذاران/ واردات سنگ آهن از استرالیا ارزان‌تر از سنگان است

می متالز - شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با هدف شفاف سازی برای سهامداران و سرمایه گذران به ۲۸ سوال اساسی پاسخ داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما