خبر
نفت  

قیمت نفت ۲۰ درصد دیگر سقوط می‌کند

می متالز - قیمت نفت برنت بعد از ظهر جمعه چهار درصد سقوط کرد و نفت آمریکا با پنج درصد کاهش، به ۲۱ دلار و ۴۷ سنت در هر بشکه رسید.

به گزارش می متالز، شاخص‌های قیمت نفت هفته گذشته تحت تاثیر تبعات اقتصادی گسترده شیوع ویروس کرونا در جهان برای پنجمین هفته متوالی کاهش پیدا کردند.

تدابیری که برای مهار شیوع این اپیدمی به کار بسته شده اند باعث افت تقاضا و اختلال شدید زنجیره تامین شدهاند و تقاضا برای نفت را به شدت کاهش داده اند.

جنگ قیمت نفت که حدود سه هفته پیش پس از شکست مذاکرات اوپک پلاس با روسیه در خصوص اقدامات تثبیت کننده بازار از سوی عربستان سعودی آغاز شد، قیمت‌های نفت را به قعر ۱۷ ساله خود نزول داد. نفت برنت در ابتدای ژانویه حدود ۶۵ دلار در هر بشکه بود و اکنون پایین ۲۵ دلار قرار دارد.

دیوید میدن، تحلیلگر بازار در شرکت “سی ام سی مارکتس” اظهار کرد: در روزهای اخیر صحبت‌های زیادی درباره آسیب دیدن تقاضا در ماه‌های آینده مطرح می‌شود بنابراین معامله گران قراردادهای انرژی را رها میکنند. جنگ قیمت نفت میان عربستان سعودی و روسیه به بازار نفت آسیب زده است.

گروه تحقیقات نفت و گاز “جی بی سی انرژی” پیش بینی خود از میزان رشد تقاضا برای نفت در سال ۲۰۲۰ را کاهش داد و اکنون کاهش سالانه تقاضا به میزان بیش از ۷.۴ میلیون بشکه در روز را انتظار دارد.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت OANDA هم اظهار کرد: عدم وجود ظرفیت کافی در مخازن نفت یک مشکل جدی است. اگر کشورها فضایی برای نگه‌ داری نفتی که عربستان سعودی در طول جنگ قیمت تولید میکند، نداشته باشند، قیمت نفت سقوط بیشتری پیدا خواهد کرد. به نظر می رسد که این اتفاق روی خواهد داد زیرا تولید کنندگان با کمبود ظرفیت نگهداری نفت روبرو شده اند و سه چهارم از ظرفیت تاسیسات نگهداری نفت جهان در حال حاضر تکمیل شده است.

اگر سعودی‌ها و روس‌ها ماه آینده به عرضه بالای نفت ادامه دهند، بازارهای انرژی باید خود را برای یک دور دیگر ریزش قیمت‌های نفت آماده کنند.

بر اساس گزارش اویل پرایس، فاتح بیرول، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اظهار کرد که با توجه به قرنطینه شدن سه میلیارد نفر در جهان، تقاضای جهانی برای نفت ممکن است یک پنجم کاهش پیدا کند و قیمت‌های نفت ۲۰ درصد سقوط کند. وی از تولید کنندگان بزرگی مانند عربستان سعودی خواست همانند گذشته عمل کرده و به تثبیت بازار نفت کمک کنند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تمدید کنه آمدوشد در هند/ صادرات سنگ آهن کاهش و محصولات پایین دستی فولاد افزایش می یابد

می متالز - تمدید «منع آمد و شد» در هند باعث کاهش صادرات سنگ آهن و افزایش صادرات محصولات پایین دستی فولاد می شود.
 

خسارت کروناویروس بر صنعت فولاد ویتنام

می متالز - شرکت های عضو انجمن فولاد ویتنام (VSA) اعلام کردند در سه ماهه اول سال جاری به دلیل شیوع ویروس کرونا، تولید و تجارتشان به شدت کاهش یافته و آسیب دیده است.
 

طلا رکورد 7 ساله را شکست/ طلا به بالاترین رقم 7 سال گذشته یعنی 1715 دلار رسید

می متالز - در حالی که افزایش نگرانی ها از افت شدیدتر اقتصاد جهانی به دلیل شیوع ویروس کرونا موجب افزایش اشتها برای سرمایه گذاری در بازار طلا شده، قیمت فلز زرد روز سه شنبه به بالاترین رقم بیش از 7 سال گذشته رسید.
 

سهم و وضعیت صادرات مس ایران در بازارهای جهانی چگونه است؟

می متالز - هر کشوری با توجه به نوع منابع نفتی و غیر نفتی که در اختیار دارد، در تلاش است در مسیر رسیدن به اقتصادی قدرتمند گام بردارد. در واقع، کشورهایی که دارای این نوع منابع هستند، نسبت به سایر کشورهای دنیا در رشد و توسعه اقتصادی و صنعتی نیز می‌توانند پیشتاز باشند.
 

۹۰۰ کارگر یکی از معادن طلای روسیه به کرونا مبتلا شدند

می متالز - بیش از ۹۰۰ کارگر یکی از معادن طلای روسیه به کرونا مبتلا شده‌اند، اما کارفرما اعلام کرده که همچنان به برداشت از معدن ادامه می‌دهد.
 فلزات زرد و سرخ در رویارویی با کووید۱۹؛

تولید جهانی طلا و مس کاهش یافت/ پیش‌بینی میانگین بهای 5هزار و 700 دلار برای مس در 2020 میلادی

می متالز - با شیوع کووید19 تولید جهانی طلا و مس با کاهش رو‌به‌رو خواهد بود؛ این در حالی است که تولید جهانی طلا در سال گذشته نیز کاهشی بود و مس نیز پارسال را با مازاد عرضه سپری کرده بود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما