خبر
گاز  

چگونه قبض گاز را پرداخت کنیم؟

می متالز - سخنگوی شرکت ملی گاز گفت: مهلت پرداخت هزینه‌های گاز مشترکان تا ۱۵ اردیبهشت تمدید شده و مشترکان می‌توانند تا آن زمان هزینه گاز مصرفی خود را پرداخت کنند.

به گزارش می متالز، عسگری سخنگوی شرکت ملی گاز، با بیان اینکه اگر کسی در این مدت هزینه گاز مصرفی خود را پرداخت نکند کسی اقدام به قطع گاز آن مشترک نخواهد کرد، اظهار کرد: البته توصیه ما این است که مردم اجازه ندهند قبوض گاز روی هم انباشته شود، چرا که اینگونه مشترکان نیز راحت‌ تر هستند؛ اما اگر مشترکی توان مالی نداشته و یا دچار مشکل شده، نگرانی بابت پرداخت هزینه نداشته باشد.

مشترکان تجاری هم شامل تسهیلات پرداخت قبوض گاز می‌شوند

وی در پاسخ به این سوال که آیا این مساله شامل حال مشترکان تجاری نیز می‌شود؟ خاطرنشان کرد: این موضوع برای تمام مشترکانی که قبض برای آن‌ها صادر می‌شود، اجرا شده و تفاوتی بین مشترکان وجود ندارد.

سخنگوی شرکت ملی گاز در خصوص آخرین وضعیت قرائت کنتورهای گاز نیز اظهار کرد: روش های مختلفی برای این موضوع در نظر گرفته شده و هدف این بوده تا کنتور خوان‌ها به منازل کسی مراجعه نکنند و از این طریق بتوانیم شیوع ویروس کرونا را کاهش دهیم.

روش‌های اعلام کارکرد کنتورهای گاز

عسگری با اشاره به راهکارهایی که برای این موضوع در نظر گرفته شده است، افزود: یکی از این روش‌ها این است که مشترکان از طریق تلفن کنتور را برای مامور گاز بخوانند یا از طریق مراجعه به سایت شرکت گاز هر استان، اقدامات لازم را در این راستا انجام دهند که راهنمایی کامل در این حوزه در هر سایت نوشته شده و افراد به راحتی می‌توانند با مراجعه به سایت گاز هر استان این کار را انجام دهند.

وی در پاسخ به این سوال که اگر کسی این کار ر انجام ندهد چه اتفاقی می‌افتد؟ گفت: برای مشترکی که نسبت به این کار اقدام و همکاری نکند، مشابه اردیبهشت سال قبل برای آن مشترک قبض صادر می‌شود، چراکه صدور قبض در هر دوره الزامی است و بعد از حل این شرایط و خواندن کنتورها، مشترکان بدهکار و بستانکار مشخص می‌شوند.

کد خبر: 93995
تاریخ: 1399/01/10 - 10:50
منبع: تجارت نیوز

قبوض گاز  ویروس کرونا  اردیبهشت  مشترکان بدهکار 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تمدید کنه آمدوشد در هند/ صادرات سنگ آهن کاهش و محصولات پایین دستی فولاد افزایش می یابد

می متالز - تمدید «منع آمد و شد» در هند باعث کاهش صادرات سنگ آهن و افزایش صادرات محصولات پایین دستی فولاد می شود.
 

خسارت کروناویروس بر صنعت فولاد ویتنام

می متالز - شرکت های عضو انجمن فولاد ویتنام (VSA) اعلام کردند در سه ماهه اول سال جاری به دلیل شیوع ویروس کرونا، تولید و تجارتشان به شدت کاهش یافته و آسیب دیده است.
 

طلا رکورد 7 ساله را شکست/ طلا به بالاترین رقم 7 سال گذشته یعنی 1715 دلار رسید

می متالز - در حالی که افزایش نگرانی ها از افت شدیدتر اقتصاد جهانی به دلیل شیوع ویروس کرونا موجب افزایش اشتها برای سرمایه گذاری در بازار طلا شده، قیمت فلز زرد روز سه شنبه به بالاترین رقم بیش از 7 سال گذشته رسید.
 

سهم و وضعیت صادرات مس ایران در بازارهای جهانی چگونه است؟

می متالز - هر کشوری با توجه به نوع منابع نفتی و غیر نفتی که در اختیار دارد، در تلاش است در مسیر رسیدن به اقتصادی قدرتمند گام بردارد. در واقع، کشورهایی که دارای این نوع منابع هستند، نسبت به سایر کشورهای دنیا در رشد و توسعه اقتصادی و صنعتی نیز می‌توانند پیشتاز باشند.
 

۹۰۰ کارگر یکی از معادن طلای روسیه به کرونا مبتلا شدند

می متالز - بیش از ۹۰۰ کارگر یکی از معادن طلای روسیه به کرونا مبتلا شده‌اند، اما کارفرما اعلام کرده که همچنان به برداشت از معدن ادامه می‌دهد.
 فلزات زرد و سرخ در رویارویی با کووید۱۹؛

تولید جهانی طلا و مس کاهش یافت/ پیش‌بینی میانگین بهای 5هزار و 700 دلار برای مس در 2020 میلادی

می متالز - با شیوع کووید19 تولید جهانی طلا و مس با کاهش رو‌به‌رو خواهد بود؛ این در حالی است که تولید جهانی طلا در سال گذشته نیز کاهشی بود و مس نیز پارسال را با مازاد عرضه سپری کرده بود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما