خبر
اقتصاد   بانک ها  

همتی تصمیمات مهم گرفت/ اجرای دو قرارداد جدید برای اولین بار در ایران

می متالز - رئیس‌کل بانک مرکزی با اعلام تصمیمات مهم برای سال جاری و اتخاذ سیاست‌های اعتباری، پولی و ارزی از تصویب دو نوع قرارداد خرید مجدد و خرید معکوس خبر داد که برای اولین بار در ایران اجرا خواهد شد.

به گزارش می متالز، عبدالناصر همتی در تازه ترین اطلاع رسانی در مورد برنامه های مهم بانک مرکزی برای سال جاری که دیروز تصمیم گیری شد در اینستاگرام اعلام کرد: در زمینه سیاست‌های اعتباری سه اقدام صورت می‌گیرد.

اول در مقابله با آثار اقتصادی کرونا، بانک‌های عامل مشخص شد و ساز و کار پشتیبانی از طرح بزرگ تامین اعتبار ۷۵ هزار میلیارد تومانی حمایت از کسب و کار‌های آسیب دیده از کرونا با هدف حمایت از تداوم اشتغال نیروی کار واحد‌های اقتصادی مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

در زمینه کمک به ایجاد جهش تولید، مقرر شد واحد نظارت بر زنجیره‌ تامین در جهت تعمیق و توسعه‌ زنجیره تامین مالی تولید کالا‌ها و خدمات در بانک مرکزی ایجاد شود.

همچنین تعداد بانک‌های عامل مجری طرح گام نیز افزایش پیدا کرد.

در زمینه سیاست پولی و توسعه عملیات بازار باز هم شیوه نامه قرارداد خرید مجدد (Repo) و قرارداد خرید معکوس (Repo-Reverse)، که برای اولین بار در ایران اجرا می‌شود، تصویب شد.

در بخش سیاست‌های ارزی هم برنامه ریزی لازم جهت تامین به موقع ارز کالا‌های اساسی از روش‌ها و کانال‌هایی که در دسترس بانک مرکزی و بخش خصوصی است، انجام و بر ضرورت تداوم روند مدیریت علمی و بدون هیجان بازار ارز تاکید شد.

امیدوارم این اقدامات، ادامه ثبات و پایداری را در اقتصاد فراهم و مسیر رشد اقتصادی را هموار کند.

کد خبر: 94279
تاریخ: 1399/01/13 - 12:30
منبع: بورس پرس

بانک مرکزی  عبدالناصر همتی  سیاست‌های ارزی  Repo 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

نرخ رسمی یورو و پوند افزایش یافت

می متالز - بانک مرکزی نرخ رسمی ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۲۴ ارز از جمله یورو و پوند نسبت به روز شنبه افزایش و قیمت ۱۱ واحد پولی کاهش یافت؛ همچنین نرخ دلار و ۱۱ ارز دیگر نیز ثابت ماند.
 بیانیه رسمی چارچوب هدف گذاری تورم امروز منتشر می شود/رئیس کل بانک مرکزی در یادداشت اینستاگرامی از ادغام دو بانک فرابورسی خبر داد

دو شیوه تامین کسری بودجه دولت | همتی: عرضه سهام ادامه دارد

می متالز - سیاست گذار دو شیوه جدید برای تامین کسری بودجه را در نظر دارد. به گفته سکاندار پولی، دولت همچنان روی عرضه بزرگ سهام دولتی تاکید دارد.
 

موسسه اعتباری فرابورسی مجوز خرید و فروش ارز و تاسیس صرافی گرفت

می متالز - موسسه اعتباری ملل از موافقت بانک مرکزی با تاسیس صرافی و صدور مجوز خرید و فروش ارز خبر داد و با رشد قیمت روبرو شد.
 

هدف گذاری بانک مرکزی از نرخ تورم سالانه اعلام شد

می متالز - بانک مرکزی چارچوب هدف‌گذاری نرخ تورم را اعلام و بر این اساس، هدف نرخ تورم را برای بازه زمانی یک‌ ساله ۲۲ درصد با دامنه مثبت و منفی ۲ واحد درصد تعیین کرد.
 

تمدید رایگان کارت‌های بانکی منقضی شده

می‌متالز - مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی گفت: مشتریان با حضور در شعب بانک عامل و احراز هویت می‌توانند برای یکسال به صورت رایگان کارت‌های بانکی منقضی شده را تمدید کنند.
 مکلف شدن سایر بانکها برای دادن تسهیلات مسکن

شرایط پرداخت تسهیلات در صندوق پس انداز یکم آسانتر شود

می‌متالز - نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک با تأکید بر اینکه مجلس و بانک مرکزی باید سایر بانکها را نیز به پرداخت تسهیلات به بخش مسکن مکلف کنند گفت.: بانک مسکن در پرداخت تسهیلات مسکن تنها مانده و باید سایر بانکها نیز به پرداخت تسهیلات مسکن اقدام کنند..
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما