خبر
آلومینیوم  

تولید جهانی 64 میلیون تن آلومینیوم در سال 2019 میلادی/بیش از 50 درصد تولید در اختیار چین

می متالز - تولید جهانی آلومینیوم در سال 2019 میلادی به 64 میلیون تن افزایش یافت.

به گزارش می متالز به نقل از وب سایت سازمان مطالعات زمین شناسی آمریکا USGS، تولید جهانی آلومینیوم از 63 میلیون و 600 هزار تن در سال 2018 میلادی به 64 میلیون تن در سال 2019 میلادی افزایش یافت. طی مدت یاد شده، ظرفیت تولید این محصول نیز با رشد 900 هزار تنی به 77 میلیون و 900 هزار تن رسید. برترین تولیدکنندگان آلومینیوم جهان در سال 2019 میلادی را در ادامه گزارش می خوانید.

چین بزرگترین تولیدکننده آلومینیوم جهان تولید آلومینیوم چین طی سال 2019 میلادی 36 میلیون تن به ثبت رسید. میزان تولید آلومینیوم این کشور در سال 2018 میلادی35 میلیون و 800 هزار تن اعلام شده بود. بدین ترتیب چین با تولید بیش از 50 درصد آلومینیوم جهان همچنان عنوان بزرگترین تولیدکننده آلومینیوم را به خود اختصاص داد.پس از آن، هند با تولید3 میلیون و 700هزار تن آلومینیوم دومین کشور تولیدکننده این محصول در جهان بود. میزان تولید آلومینیوم روسیه با 30 هزار تن افت به 3 میلیون و600 هزار تن کاهش یافت اما توانست رتبه سوم جهان را کماکان در اختیار داشته باشد.

چهارمین کشور برتر تولید کننده آلومینیوم جهان نیز در سال 2019 میلادی کانادا بود که 2 میلیون و 900هزارتن از مجموع تولید جهانی را به خود اختصاص داد. این در حالی است که میزان تولید سال 2018 میلادی این کشور 2 میلیون و 920 هزار تن بوده است. طی مدت یادشده، امارات متحده عربی با تولید 2 میلیون و 700 هزار تن آلومینیوم در رتبه پنجم جهان ایستاد.همچنین استرالیا با تولید یک میلیون و 600 هزار تن و بحرین با تولید یک میلیون و 400هزارتن آلومینیوم به ترتیب در جایگاه های ششم و هفتم تولید این محصول در سال گذشته میلادی قرار گرفتند. رقم تولید آلومینیوم دراسترالیا یک میلیون و 580 هزار تن و در بحرین یک میلیون و 10هزار تن طی سال 2018 میلادی ثبت شده است.

علاوه بر این، نروژ با تولید یک میلیون و 300هزار تن ، ایالات متحده آمریکا با تولید یک میلیون و 100هزار تن و ایسلند با تولید 850 هزار تن آلومینیوم به ترتیب در رتبه های هشتم تا دهم جهان در تولید این محصول طی سال2019 میلادی جای گرفتند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

گزارش سه‌ ماهه آلومینیوم در بازار جهانی آلومینیوم

می متالز - تولید جهانی آلومینیوم در سه‌ ماهه نخست (Q1) سال جاری (ژانویه - فوریه - مارس)، به 16.072 میلیون تن رسید.
 

تولید جهانی طلا بدون تغییر ماند/ استرالیا، یک پنجم ذخایر طلا در اختیار استرالیا است

می متالز - تولید جهانی طلا طی سال 2019 میلادی بدون تغییر ماند. چین،‌ استرالیا و روسیه بزرگ ترین تولیدکنندگان این فلز هستند. از سوی دیگر، استرالیا با 10 هزار تن ذخیره طلا،‌ بیشترین دارنده فلز زرد رنگ در جهان است.
 

مناقشه ای در کارخانه آلومینیوم لامرد/ رقابت کاذب یا تلاشی صالح؟

می متالز - آنچه از رقابت سید محسن علوی، نماینده فعلی و سید موسی موسوی، منتخب فعلی مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی برای انتساب کارخانه آلومینیوم به خود بر می آید، خاطرات تلخ بر زمین ماندن پتروشیمی های استان را به یاد می اندازد که در آن خدمت فدای سیاست شد.
 وزیر صمت اعلام کرد:

ارتقای رتبه جهانی ایران در تولید آلومینیوم

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که با بهر برداری از طرح کارخانه آلومینیوم جنوب کشور و آلومینیوم جاجرم، رتبه ایران در تولید این محصول در جهان از ۱۸ به ۱۴ رسید.
 

گام نخست تحقق جهش تولید با افتتاح بزرگترین کارخانه تولید آلومینیوم کشور برداشته شد

می متالز - امروز مجتمع تولید آلومینیوم جنوب با عاملیت بانک صادرات ایران در تأمین مالی، طی آیینی به صورت ویدئوکنفرانس و به دستور رییس‌جمهور و با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در منطقه ویژه اقتصادی لامرد، به بهره‌برداری رسید.
 

افتتاح بزرگترین مجتمع تولید آلومینیوم کشور

می متالز - بزرگترین مجتمع تولید آلومینیوم کشور روز پنجشنبه ۹۹/۲/۴ با ارزش سرمایه گذاری بیش از ۱.۲میلیارد دلار افتتاح خواهد شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما