خبر
آهن و فولاد  
مدیرعامل فولاد سفیددشت اعلام کرد:

رشد 30درصدی تولید آهن اسفنجی "سفیددشت" طی سال 98

می متالز - مدیرعامل فولاد سفیددشت از تولید 725 هزار تن آهن اسفنجی طی سال 98 خبر داد. این میزان تولید نسبت به سال 97، حاکی از رشد 30 درصدی است.

به گزارش می متالز، محمود ارباب زاده افزود: این مجتمع فولادی در اسفند سال 98، بیش از 63 هزار تن آهن اسفنجی تولید کرد. برنامه تولید 800 هزار تن آهن اسفنجی وی با بیان اینکه طی سال گذشته چهار رکود تولید در واحد احیای مستقیم سفیددشت به ثبت رسید، عنوان کرد: در سال "جهش تولید" با تمرکز بر اهداف توسعه ای، برنامه تولید 800 هزار تن آهن اسفنجی در سال 99 مورد توجه است.

مدیرعامل فولاد سفیددشت در بخش دیگری از سخنانش از پیشرفت فیزیکی 81 درصدی واحد فولادسازی این مجتمع خبر داد و گفت: امیدواریم با حمایت های ایمیدرو، واحد فولادسازی سفیددشت طی سال جاری به بهره برداری برسد.

 

بومی سازی سیستم تصفیه پساب و صرفه جویی 50 درصدی ارزی

ارباب زاده در خصوص اقدامات انجام شده این مجموعه در "بومی سازی"، گفت: بومی سازی سیستم تصفیه پسآب در دوران تحریم، توسط متخصصان ایرانی و برای نخستین بار در ایران عملیاتی شد. وی افزود: این سیستم با سرمایه گذاری پنج میلیارد تومان به مدت سه ماه است، که مورد بهره برداری گرفته است. مدیرعامل فولاد سفیددشت اظهار داشت: با بومی سازی این سیستم، بیش از 50 درصد صرفه جویی ارزی صورت گرفت.

کد خبر: 94867
تاریخ: 1399/01/17 - 13:38
منبع: ایمیدرو

محمود ارباب زاده  فولاد سفیددشت  آهن اسفنجی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 فولاد هرمزگان:

توسعه ای فراگیر در جهت تحقق شعار سال جهش تولید

می متالز - شرکت فولاد هرمزگان سومین شرکت بزرگ فولادی کشور با ظرفیت تولید یک و نیم میلیون تن تختال در کرانه خلیج فارس و غرب بندرعباس واقع شده است . این شرکت سهم به سزایی در اقتصاد کشور و به تبع آن اقتصاد استان هرمزگان را داراست.
 

رکورد تولید ماهیانه آهن اسفنجی فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری ارتقا یافت

می متالز - مدیر عملیات شرکت فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری گفت: در دومین ماه از سال جهش تولید، این شرکت با تولید ۷۲هزار و ۵۳۳ تن محصول، موفق به ارتقای ۲هزار و ۲۲۸ تنی تولید آهن اسنفجی در ماه شد.
 تحلیلگر ارشد بین المللی صنایع معدنی و فولاد:

افزایش ضریب کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی در شرایط فعلی، گل به خودی است

می متالز - تحلیلگر ارشد بین المللی صنایع معدنی فولاد معتقد است افزایش ضریب کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی در شرایط فعلی، گل به خودی است و باید با کنار گذاشتن منافع بنگاهی، به منافع ملی اندیشیده و از فولادسازان که شرایط دشواری در سال جاری برای صادرات دارند حمایت کنیم.
 به منظور تحقق "جهش تولید"؛

تولید ۳۰ میلیون تنی فولاد خام در سال ۹۹ برنامه‌ریزی شد

می متالز - معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت، اهداف کمی بخش معدن و صنایع معدنی در سال جهش تولید را اعلام کرد که بر مبنای آن تولید ۳۰ میلیون تنی فولاد خام برنامه ریزی شده است.
 معاون خرید شرکت ذوب آهن اصفهان از جلسه مهم و پر چالش قیمت گذاری گفت:

ذوب آهن با هر گونه افزایش قیمت سنگ آهن مخالف است/ اگرچه توافق عملیاتی حاصل نشده اما قدم مثبتی در جهت شفاف سازی منافع همه حلقه های زنجیره برداشته شد

می متالز - محمدجعفر صالحی، معاون خرید شرکت ذوب آهن اصفهان در خصوص جلسه تعیین نسبت‌های قیمتی زنجیره فولاد اظهار کرد: این نشست بنا به دعوت معاونت امور معدنی وزارت صمت با عنوان قیمت گذاری سنگ آهن و محصولات معدنی با حضور تولیدکنندگان مواد آهن دار شامل سنگ آهن، کنسانتره و گندله و همچنین تولیدکنندگان فولاد تشکیل شد.
 

تولید بیش از ۲۷ میلیون تن آهن اسفنجی و رشد ۷ درصدی آن در سال ۹۸

می متالز - بررسی آمارهای شرکت های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی کشور از تولید ۲۷ میلیون و ۳۶ هزار و ۴۳۱ تن آهن اسفنجی و رشد ۷ درصدی آن در مقایسه با سال ۹۷ است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما