خبر
آلومینیوم   بورس و سهام  
پایان سال با افزایش مجدد فروش این آلومینیوم‌ساز ثبت شد:

افزایش نرخ‌های "فایرا" با چاشنی یک دغدغه

می متالز - ثبت عملکرد نه چندان خیره‌کننده و کاهش نرخ‌های جهانی در روز‌های گذشته از جمله موارد قابل تامل صورت‌های مالی این شرکت در سال ۱۳۹۸ و سال مالی جاری است.

به گزارش می متالز، افزایش نرخ‌های فروش محصولات فلزی از جمله رویداد‌های قابل توجه سرمایه‌گذاران در سال۱۳۹۸ بود و البته شرکت آلومینیوم ایران نیز از این قاعده مستثنی نبود.

آنچه در گزارش‌های عملکرد ماهانه این شرکت به وضوح شاهد بودیم افزایش دنباله‌دار نرخ‌های فروش محصولات اصلی این شرکت اعم از شمش بیلت، شمش خالص، شمش آلیاژ و ... بوده که البته در اسفندماه نیز ادامه داشت.

با این حال افزایش نرخ‌های خرید آلومینا به عنوان اصلی‌ترین ماده اولیه در سال گذشته از جمله مهم‌ترین دغدغه‌های سهامداران این گروه بود.

همانگونه که در جدول فوق نیز مشاهده می‌گردد، در عملکرد اسفندماه شرکت نیز همانند ماه پیش شاهد افزایش نرخ فروش شمش خالص آلومینیوم ایران در مقایسه با بهمن‌ماه می‌باشیم.

در مجموع کل مبالغ فروش شرکت در اسفندماه ۳.۸۱۶میلیارد ریال بوده که این مبلغ با توجه به ۳۸.۳۷۸میلیارد ریال فروش مجموع کل سال ۱۳۹۸، عملکردی مطلوب به نظر می‌رسد.

لازم به ذکر است ثبت عملکرد نه چندان خیره‌کننده و کاهش نرخ‌های جهانی در روز‌های گذشته از جمله موارد قابل تامل صورت‌های مالی این شرکت در سال ۱۳۹۸ و سال مالی جاری است.

کد خبر: 95171
تاریخ: 1399/01/18 - 21:36
منبع: بورس نیوز

آلومینیوم ایران  آلومینا  شمش خالص  فایرا 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

رشد تولید فولاد خام و آلومینیوم در فروردین امسال

می متالز - آمار تولید شرکت های بزرگ معدنی و صنایع معدنی نشان دهنده رشد تولید فولاد خام، آلومینا و آلومینیوم طی فروردین امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل است. در عین حال، تولید محصولات فولادی و کاتد مس در این مدت کاهش داشته است.
 

"فایرا" در اردیبهشت جبران کرد

می متالز - افزایش نرخ‌های خرید آلومینا به عنوان اصلی‌ترین ماده اولیه همانند سال‌های گذشته از جمله مهمترین دغدغه‌های سهامداران این گروه است.
 

افت تولید شمش آلومینیوم و پودر آلومینا در سال ۹۸

می متالز - بررسی آمارهای شرکت های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی کشور در سال ۹۸ حاکی از افت ۸ درصدی تولید شمش آلومینیوم و کاهش ۲ درصدی تولید پودر آلومینا است.
 

ضرورت توجه به چالش های زیست محیطی و اجتماعی ناشی از معدن آلومینای جاجرم

می متالز - نماینده استان خراسان شمالی در شورای عالی استان ها گفت: علاوه بر توسعه زیرساخت های معدنی، توجه به چالش های زیست محیطی و اجتماعی ناشی از معادن از جمله معدن آلومینای جاجرم از ضروریات است.
 فروش ۲ ماهه نخست به ۴.۱۶۳ میلیارد ریال رسید:

رشد اندک نرخ محصولات آلومینیوم ایران در بورس کالا

می متالز - نرخ متوسط معامله شده بیلت نیز با ۱.۵ درصد افزایش به ۲۴۲ میلیون ریال به ازای هر تن رسید.
 خراسان شمالی

انتقاد استاندار از بد قولي در رسيدگي به معدن آلبُلاغ

می متالز - استاندار خراسان شمالی از بد قولي ها در رسيدگي به وضع معدن آلبُلاغ انتقاد کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما