خبر
مواد معدنی   اقتصاد   فلزات گرانبها  
در سال جهش تولید؛

چرخ‌های تولید در خوسف با قدرت‌تر حرکت می‌کنند

می متالز - فرماندار خوسف گفت: امسال که سال جهش تولید نام گرفته تمام تلاش خود را برای بهره‌برداری، فعالیت و شکوفایی واحدهای تولیدی در شهرستان خوسف و رفع موانع تولید به کار خواهیم گرفت.

به گزارش می متالز، محمد شفیعی با بیان اینکه دراواخر سال ۹۸ استحصال موفقیت آمیز طلا از معدن شادان انجام شد، اظهار کرد: در سالی که مزین به جهش تولید است، تمام تلاش‌ها برای حمایت از کارگاه و کارخانه‌های تولیدی صورت خواهد پذیرفت.

وی افزود: در سال گذشته کارخانه چدن کویر خاوران بزرگترین مجموعه سرمایه گذاری خارجی با اشتغالزایی برای حدود ۴۰۰ نفر شروع بکار کرده که امیدواریم با حضور مقامات کشوری این مجموعه به همراه نیروگاه ده مگاواتی برق شهرستان رسما افتتاح شود.

فرماندار خوسف بیان کرد: امیدواریم با راه اندازی فازهای بعدی برای حداقل هزار نفر شغل در مجموعه کارخانه چدن و فولاد ایجاد شود.

شفیعی خاطرنشان کرد: جهت حمایت از اشتغال سال گذشته اعتبارات بسیار خوبی از محل تسهیلات اشتغالزایی روستایی جذب شده است بطوریکه در حوزه جذب تسهیلات اشتغالزایی روستایی از محل کارگروه‌های استانی و ملی در بین یازده شهرستان استان رتبه اول را داریم.

وی گفت: در سال گذشته ۲۶۱ طرح با اعتباری بالغ بر ۷۸۸ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۹۷۸ نفر به کارگروه استانی ارسال شده که از این میزان ۲۰۸ طرح بااعتباری بالغ بر ۷۰۲ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۸۶۹ نفر مصوب شده است.

فرماندار خوسف بیان کرد: به ۲۰۵ طرح با اعتباری بالغ بر ۵۳۶ میلیارد ریال پرداخت شده که این میزان تسهیلات برای ۲۰۵ نفر اشتغالزایی مستقیم داشته است.

شفیعی ادامه داد: با حمایت‌های دولت و پرداخت تسهیلات از محل تسهیلات اشتغال روستایی و ایجاد برخی از زیرساخت‌ها در پایان سال گذشته بابت فرآوری طلا در معدن شادان و کودکان و با انتخاب پیمانکار توانمند داخلی و خارجی در اواخر فروردین ماه، کار احداث سنگ شکن و کارخانه فرآوری شروع خواهد شد.

وی اظهار کرد: پیمانکار معدن طلای کودکان نیز عملیات احداث سنگ شکن و فرآوری طلا را در فروردین ماه سال جاری شروع و با استفاده از ظرفیت اشتغال نیروهای بومی و متخصصین شاهد شکوفایی در این مناطق خواهیم بود.

فرماندار خوسف ادامه داد: برای معادن طلای کودکان و شادان و همچنین گشتارگاه صنعتی دام و طیور از محل کارگروه ملی کشوری تسهیلات اشتغالزایی روستایی پیگیری شده و تسهیلات این واحد قسمتی پرداخت شده است و مابقی نیز به زودی پرداخت خواهد شد.

شفیعی گفت: با پرداخت برخی از این تسهیلات و سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی در بخش‌های مختلف خدماتی، صنعت، معدن، صنایع دستی، گردشگری، کشاورزی، شیلات و دامداری و به خصوص تامین مسکن برای روستاییان در شهرستان امیدواریم در سال جاری با تامین زیرساخت‌ها به خصوص در حوزه گازرسانی به بخش ماژان که در سال گذشته انجام شد، شاهد شکوفایی تولید و شروع به کار، بهره‌برداری، جذب نیرو و ایجادبرخی واحدهای تکمیلی زنجیره تولید در بخش‌های مختلف باشیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 استاندار گیلان در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید عنوان کرد:

ضرورت بازگشت به تولید واحدهای تحت تملک بانک‌ها

می متالز - استاندار گیلان به پرداخت یک‌هزار و 530 میلیارد تومان تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی از محل اعتبارات سال 98 اشاره کرد و گفت: انتظار می‌رود دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها ضمن تلاش برای بازگشت به چرخه تولید حداقل نیمی از واحدهای تحت تملک بانک‌ها تا پایان سال جاری، در پاسخگویی به مکاتبات و استعلام‌ها نیز تسریع کنند تا شاهد رضایتمندی مردم باشیم.
 فولاد هرمزگان:

توسعه ای فراگیر در جهت تحقق شعار سال جهش تولید

می متالز - شرکت فولاد هرمزگان سومین شرکت بزرگ فولادی کشور با ظرفیت تولید یک و نیم میلیون تن تختال در کرانه خلیج فارس و غرب بندرعباس واقع شده است . این شرکت سهم به سزایی در اقتصاد کشور و به تبع آن اقتصاد استان هرمزگان را داراست.
 فولاد سبای اصفهان در راه جهش تولید

ثبت حدنصاب جدید تولید در نخستین واحد تولید ورق های فولادی ضدزنگ کشور

می متالز - حدنصاب جدید تولید در فولاد سبا در دومین ماه از سال جهش تولید، به ثبت رسید.
 

موانع فرآروی معادن فارس در مسیر جهش تولید

می متالز - رهبر معظم انقلاب امسال را سال جهش تولید نامگذاری کردند و قطعا تحقق این شعار نیازمند الزامات و ظرفیت‌هایی است که باید تمام مجموعه‌ها آن را فراهم کنند؛‌مروری کوتاه بر وضعیت معادن فارس گویای اهمیت رفع موانع برای تحقق شعار سال است.
 

گسترش فعالیت‌های اکتشافی و افزایش بهره برداری از صنایع معدنی برنامه‌های مهم بخش معدن

می متالز - معاون وزیر صمت گفت: برنامه ریزی های سال جاری در بخش معدن و صنایع معدنی در چارچوب جهش تولید و بر مبنای دو موضوع گسترش فعالیت های اکتشافی و دیگری رشد بهره برداری از صنایع معدنی طراحی شده است.
 

بازدید معاون امور معادن و صنایع معدنی از معادن مس، نمک و گچ داراب و جلسه با فعالین معدنی زرین دشت

می متالز - برنامه راهبردی بخش معدن در ۳ محور صیانت ازمعادن و مواد معدنی، هوشمندسازی و تلاش برای جذب سرمایه‌گذار در بخش معدن و صنایع معدنی برای یک دوره ۶ ساله تدوین شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما