خبر
بورس و سهام  
کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:

رفع "یکسویه کردن معاملات" با "فروش تعهدی"

می متالز - طبیعتا این ابزار موانعی داشته و یکی از آن عدم تجربه در سایر بورس هاست که محدودیت خاصی نیز در آن اعمال شده اما؛ "فروش تعهدی" از ابزار‌هایی است که به رفع "یکسویه کردن معاملات" کمک خواهد کرد.

به گزارش می متالز، فردین آقا بزرگی مدیرعامل کارگزاری بانک دی گفت: یکی از دلایلی که بتوان سمت عرضه را در بازار سرمایه تقویت و متعادل کرد، ابزار فروش تعهدی است.
وی ادامه داد: طبیعتا این ابزار موانعی داشته و یکی از آن عدم تجربه در سایر بورس هاست که محدودیت خاصی نیز در آن اعمال شده اما؛ "فروش تعهدی" از ابزار‌هایی است که به رفع "یکسویه کردن معاملات" کمک خواهد کرد. 
این کارشناس بازار سرمایه در توضیح "یکسویه کردن معاملات" عنوان کرد: منظور از یکسویه "چربش تقاضا در برابر عرضه" است چرا که اگر عرضه مهم نبوده یا پیش از موعد فرد نتواند با توجه به فروش تعهدی یا استقراضی سهامی بفروشد ممکن است قیمت‌ها کماکان به سمت صعود حرکت کند.
آقابزرگی نتیجه استفاده از ابزارهایی، چون اعمال حجم مبنا، فروش تعهدی، ارزش تضمین و عرضه‌های اولیه را در بازار سرمایه مثبت عنوان کرد.
وی همچنین در خصوص کسری بودجه سال ۹۹ خاطر نشان کرد: در پیش بینی اولیه فروش نفت این طور محاسبه شده بود که فروش ۸۰۰ هزار بشکه با قیمت ۵۰ دلار رقمی معادل ۱۰۰ هزار میلیارد تومان را فراهم می‌کند، اما با فرض تداوم وضعیت فعلی مبلغی بالغ بر ۲۰۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه را می‌توان با اعداد و ارقام به اثبات رساند.
این کارشناس بازار سرمایه خاطر نشان کرد: نقطه اصلی اینجاست که شاهد تضعیف پول ملی و رشد نرخ ارز خواهیم بود و بالاترین رکن اثر گذار برای افزایش قیمت‌ها در بازار سرمایه از ابتدای سال ۹۷ نیز همین افزایش نرخ بوده است.
وی افزود: علی رغم تهدید‌های بازار‌های مالی دنیا و روند کاهشی در آن‌ها با فرض اولیه و ادامه دار شدن مسائل ذکر شده، جریان بازار سرمایه با اقبال مواجه می‌شود، اما این بدین معنی نیست که مجددا هجوم صورت بگیرد چرا که علی رغم متعادل برخی سهام روند اصلاحی در حال طی شدن است.
آقابزرگی اظهار داشت: فرض دوم این است که در صورت اصلاح مقطعی و کوتاه مدت، شتاب شیب رشد و هجوم نقدینگی کنترل شده و فعالان بازار با توجه به افت قیمتی اخیر بی مهابا و بدون کارشناسی اقدام به سرمایه گذاری نکنند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تایید معاملات شرکت اکتشاف مواد معدنی نوبل با شرکت نیکل کانادا

می متالز - به تازگی، شرکت اکتشاف مواد معدنی Noble اعلام کرده که تأیید نهایی را از بورس TSX Venture Exchange برای تکمیل معامله با شرکت نیکل کانادا (Canada Nickel Company) دریافت کرده است.
 

افزایش سرمایه "وصنعت"

می متالز - شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعت و تجارت افزایش سرمایه می دهد.
 کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد:

"بورس" بازار رفتارهای لحظه‌ای نیست!

می متالز - هنوز بسیاری از سهم های این بازار به خصوص سهام شرکت های صادرات محور، ظرفیت رشد دارند.
 معاون وزیر ارتباطات تاکید کرد:

غول‌های استارت‌آپی در پارکینگ "بورس"

می متالز - در حال حاضر ۷ شرکت حوزه IT و ۴ شرکت حوزه ارتباطات مهیای ورود به بازار سرمایه بوده و در مرحله شورای پذیرش هستند. از بین این شرکت ها می توان به "دیجی کالا" ، "تپسی" ، "کافه بازار" ، و "شیپور" و "آسیاتک" اشاره کرد.
 کاهش ۵ درصدی در حساب این شرکت نشست؛

افت نرخ فروش دوده "شدوص"

می متالز - مبالغ فروش محقق شده بر اساس گزارش ارائه شده شرکت در دو ماه نخست امسال به ۲۱۹ میلیارد و ۴۰۵ میلیون ریال رسیده است.
 رویترز اعلام کرد؛

نوسان محدود طلا در بازارهای جهانی

می متالز - قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۶ درصد رشد به ۱۷۳۲ دلار و ۹۲ سنت رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما