خبر
مواد معدنی   سرمایه گذاری  
طی سال گذشته صورت گرفت

سرمایه گذاری ۴۴۰ میلیارد ریالی در حوزه معادن منطقه آزاد ماکو

می متالز - مدیر تسهیل، تولید، صنایع و معادن سازمان منطقه آزاد ماکو از اشتغال زایی ۲۳۷ نفر در پی سرمایه‌گذاری در حوزه معدن در این منطقه طی سال گذشته خبر داد.

به گزارش می متالز، آرش یوسف زاده  در تشریح اقدامات این مدیریت در سال گذشته اظهار کرد: طی سال ۹۸ در حوزه معدن، ۴۴۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است که ماحصل آن اشتغال زایی برای ۲۳۷ نفر بود که از ابتدای تاسیس منطقه آزاد ماکو تاکنون ۱۳۰۲.۸۱میلیارد ریال سرمایه گذاری در حوزه معدن محقق یافته و منجر به اشتغالزایی ۱۷۸۹ نفر شده است.

مدیر تسهیل تولید صنایع و معادن سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: ۴۸۱ مجوز سرمایه گذاری صنعتی (جواز تاسیس) و ۱۶۶ مجوز بهره برداری صنعتی(پروانه بهره برداری) صادر شد که پیش بینی می شود منجر به اشتغالزایی ۳۰۳۶ نفر شود.

وی ارزش به روز سرمایه گذاری تحقق یافته در منطقه آزاد ماکو در سال گذشته را  ۱۰ هزار و ۵۸۷ میلیارد ریال و  در بخش خارجی نیز ۱۲۹ میلیون دلار (چین، هند، کانادا، ترکیه) عنوان کرد و گفت: صادرات واحدهای تولیدی تا پایان ۱۲ماهه سال گذشته (۷۵ میلیون دلار) بوده است.

یوسف زاده با بیان اینکه هم‌اکنون ۱۰۷ واحد صنعتی در سطح منطقه فعال است، گفت: در حوزه معدن نیز میتوان به صدور یک فقره پروانه بهره برداری و یک فقره گواهی کشف مس با مساحتهای ۵ کیلومتر مربع با ذخیره قطعی یک میلیون تن و با عیار متوسط ۰/۵ درصد اشاره کرد.

وی ادامه داد: همچنین ۲ فقره پروانه بهره برداری و یک فقره گواهی کشف ماده معدنی سیلیس با عیار متوسط ۹۵ الی ۹۷ درصد و ذخیره قطعی ۳.۵ میلیون تن صادر شده است.

مدیرتسهیل تولید،‌ صنایع و معادن سازمان منطقه آزاد ماکو از صدور ۱۴ پروانه اکتشاف در سال ۹۸ خبر داد و گفت: ۲۷ فقره پروانه بهره برداری صنعتی و معدنی نیز صادر شده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

7 شرکت سهامداران خود را به مجامع سالیانه و فوق العاده فراخواندند

می‌متالز - 5 شرکت پتروشیمی خراسان، سرمایه گذاری بوعلی، صنعتی کیمیدارو، مالیبل سایپا و مجتمع ترابري رهنورد به منظور برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه و دو شرکت کاشی پارس و نیرو سرمایه نیز جهت تشکیل مجمع عمومی عادی فوق العاده سهامداران خود را فراخواندند.
 روایت مدیر عامل آریا از تازه ترین عرضه اولیه؛

ارزش جایگزینی 2 میلیارد دلاری آریا

می‌متالز - مدیر عامل شرکت آریا ساسول در نشست آنلاین معرفی این شرکت با بیان اینکه آریا مجتمع مدرن تولیدی اتیلن و پلی اتیلن است گفت: برای ساخت چنین مجتمعی امروز باید 2 میلیارد دلار سرمایه گذاری شود.
 توسط شرکت سرمایه گذاری بررسی شد:

بررسی روند امروز معاملات بازار سهام + پیش بینی محدوده اتمام اصلاح شاخص

می متالز - روند امروز معاملات بازار سهام، محدوده حمایت شاخص در کانال ۹۰۰ و ۸۸۵ هزار واحدی و پیش بینی اتمام اصلاح و رشد مجدد نمادها از این محدوده توسط شرکت سرمایه گذاری بررسی شد.
 

زمان افزایش سرمایه ۵۶ درصدی و مجمع سالانه شرکت بورسی

می متالز - شرکت بورسی برای تصویب صورت های مالی منتهی به اسفند و تصمیم گیری درخصوص افزایش سرمایه ۵۶ درصدی به دو مجمع سالانه و فوق العاده می رود.
 

شرایط و زمان عرضه بلوک ۹.۹ درصدی "ثمسکن" به بیش از قیمت تابلو

می متالز - شرایط و زمان عرضه بلوک ۹.۹ درصدی سهام سرمایه گذاری مسکن توسط یکی از سهامداران عمده با بیش از قیمت تابلو اعلام شد.
 مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ایلام

تایید ۱۰ طرح بزرگ سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف استان

می متالز - مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ایلام از اخذ تاییدیه ۱۰ طرح ایلام از سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران خبر داد و گفت: با تلاش های انجام شده، این طرح ها در قالب سرمایه گذاری مستقیم خارجی شامل پنج طرح تولید پلیمر زیست تخریب، ورق شفاف پلی کربنات، بطری پلیمری، فیلم ها یچند لایه بسته بندی مواد غذایی و کاغذ سنگی و تامین مالی خارجی پنج طرح آزاد راه حمیل- مهران، آزاد راه پل زال- چیلات، راه آهن، سد سیکان و سدچناره بوده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما