خبر
آهن و فولاد   مس   ماشین آلات و تجهیزات متالورژی  

سفارش قالب مسی «فولاد» بومی‌سازی شد

می متالز - صفحه قالب مسی واحد ریخته‌گری که برای تولید اسلب در کارخانه‌های فولادسازی استفاده می‌شود، به سفارش شرکت فولاد مبارکه و از سوی شرکت دانش پرتو نقش جهان بومی‌سازی شد.

به گزارش می متالز، با توجه به اینکه این قطعه مسی، توانایی انتقال حرارت به آب در حال گردش در این قطعه را داشته و همچنین عمل انجماد روی ذوب را انجام می‌دهد، باید در مقابل آسیب‌دیدگی و خوردگی احتمالی مقاومت بالایی داشته باشد. از همین رو بومی‌سازی این قطعه از ریخته‌گری در کارخانه‌های فولادسازی از اهمیت بالایی برخوردار است.

به گفته مجید رحیمی، مدیر عامل شرکت دانش پرتو نقش جهان، این محصول به دلایل تکنولوژی پیچیده و خاص وارداتی بود، اما از این پس با توجه به شرایط تحریم تصمیم به بومی‌سازی این محصول گرفته‌ایم. هرچند تاکنون این قالب مسی فقط در چند کشور اروپایی تولید شده است اما با سفارش شرکت فولاد مبارکه این محصول را داخلی‌سازی کرده و حتی در آینده‌ای نزدیک با حمایت‌های صندوق نوآوری شکوفایی، صادرات این محصول نیز در کوتاه مدت امکان پذیر است. 

 نکته جالب توجه این محصول، انتقال حرارت ۱۶۰۰ درجه ذوب به آب در حال گردش در این قطعه مسی و همچنین رساندن حرارت ذوب به ۵۰۰ درجه است، زیرا ایجاد این انجماد در ذوب نیازمند تکنولوژی پیچیده‌ای است. شرکت دانش پرتو نقش جهان، سالانه ۲ هزار تن محصولات مسی از قبیل قالب‌های مسی، لاندرهای مسی و نیز قطعه‌های مسی (مورد نیاز در کوره‌های فوق سنگین)را نیز تولید و روانه بازار می‌کند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

افت قیمت “فولاد” پس از ۵روز رشد

می متالز - در پایان معاملات بورس امروز سهام شرکت فولاد مبارکه اصفهان با ۰.۷درصد افت قیمت مواجه شد.
 [ویدئو]

تامین ۶۰۰ دستگاه تبلت دانش آموزان بی بضاعت توسط شرکت فولاد مبارکه

می متالز - ۶۰۰ دستگاه تبلت توسط شرکت فولاد مبارکه به دانش آموزان بی بضاعت اهدا شد.
 

فولاد پیشنهاد افزایش سرمایه داد

می متالز - فولاد طی اسلاعیه ای از پیشنهاد هیئت مدیره برای افزایش سرمایه 46 درصدی از محل سود انباشته و سایر اندوخته ها خبر داد.
 از سوی هیات‌ مدیره؛

افزایش سرمایه ۴۶ درصدی «فولاد» تایید شد

می متالز - هیات مدیره شرکت فولاد مبارکه اصفهان پیشنهاد افزایش سرمایه ۴۶ درصدی این شرکت را تصویب کردند.
 

نتیجه معاملات ورق فولادی و اسلب در بورس کالا / اقبال خوب به خرید محصولات فولاد مبارکه

می متالز - امروز سه‌شنبه 11 آذر، 75 هزار و 580 تن ورق فولادی تولیدی شرکت #فولاد مبارکه و فولاد گیلان در بورس کالا معامله شد.
 

تصویب افزایش سرمایه ۴۶ درصدی «فولاد»

می متالز - هیأت مدیره فولاد مبارکه اصفهان افزایش سرمایه ۴۶ درصدی این شرکت را به تصویب رساند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما