خبر
زغال سنگ  

چه کسی پاسخگوی ضرر و زیان معادن زغال سنگ هست؟

می متالز - انجمن زغال سنگ ایران با ارسال نامه ای به معاونت معدنی وزارت صنعت ضمن اعلام وضعیت نامناسب معادن زغال سنگ کشور خواستار جبران زیان این معادن در شرایط شیوع ویروس کرونا شد.

به گزارش می متالز، انجمن زغال سنگ ایران با ارسال نامه ای به معاونت معدنی وزارت صنعت ضمن اعلام وضعیت نامناسب معادن زغال سنگ کشور خواستار جبران زیان این معادن در شرایط  شیوع ویروس کرونا شد.

در بخشی از این نامه آمده است:

در شرایط فعلی تعدادی از معدن زغال سنگ در جهت جلوگیری از گسترش بیماری بناچار از اواسط اسفندماه تعطیل و کارگران را از محیط کاری خارج کرده اند و همچنین بخشی دیگر معادن زغال سنگ با پذیرش هزینه های سنگین بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی به کار خود ادامه داده اند. در سال جدید با توجه به ابلاغیه فرمانداری ها عمده معادن استان ها موفق به بازگشایی تولید در سال جدید نشده اند و طبعاً در تمام این شرایط هزینه های نگهداری و تهویه تونل‌ها به قوت خود باقی است.

لذا با توجه به آسیب های وارده به معادن زغال سنگ کشور این معادن به فهرست فعالیتهای اقتصادی آسیب دیده از ویروس کرونا افزوده شده و از مزایای مالیاتی ، تامین اجتماعی ، بانکی  و کمک های دولتی این مشاغل برخوردار شوند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

چهار مرحله فروش فوق العاده خودرو تا پایان سال

می‌متالز - معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به جزئیات طرح فروش فوق العاده خودرو گفت: چهار مرحله دیگر فروش فوق العاده تا پایان سال خواهیم داشت.
 پیشنهاد فعالان بازار به سرپرست وزارت صمت:

به جای دستکاری فرمول، قیمت نهایی را اصلاح کنید/ فرمول قیمت فولاد با لابی تعیین می شود؟

می متالز - سرپرست جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) از برگزاری جلسه برای بازنگری در شیوه عرضه محصولات فولادی و تعیین قیمت با اتکای به فرمول اقتصادی خبر داده است ، اقدامی که به نظر می‌رسد به ایجاد اصلاحات در فرمول قیمت‌گذاری فولاد در بورس منجر شود.
 

سرپرست جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت مهمان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور

می متالز - سرپرست جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت مهمان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور دیدار کردند.
 

سرنوشت پولی که از متقاضیان خودرو دریافت خواهد شد، چه می شود؟

می متالز - یک مقام مسوول در وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: هر یک از دو خودروساز یک حساب بانکی واسط را با نظارت دستگاه‌های نظارتی معرفی کرده که مبالغ ناشی از ثبت‌نام خودروها از سوی متقاضیان به آن حساب واسط واریز می‌شود.
 

سمتی نوآورانه به نام رابط بخش خصوصی و دولتی در معادن/ پیگیری سرمایه‌های سرگردان

می متالز - عباسعلی اقبالی‌زارچ می‌گوید به سمت رابط بخش دولتی و خصوصی در معادن کشور منصوب شده تا روند صدور پروانه‌های بهره‌برداری را تسریع کند، سرمایه‌های سرگردان را به بخش خصوصی منتقل کند و پیشنهادات بخش خصوصی را به گوش مسوولان دولتی برساند.
 سرپرست وزارت صنعت اعلام کرد:

تدوین شاخص کارآمدی برای ارزیابی معادن

می متالز - سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، از تدوین شاخص کارآمدی برای ارزیابی معادن خبر داد و گفت: سامانه اکتشافات معدنی نیز در دسترس عموم قرار خواهد گرفت تا اطلاعات سریع، متقن و متوازن توزیع شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما