خبر
مواد معدنی  

تاثیر بیماری همه‌گیر بر بخش معدن خراسان رضوی

می متالز - رئیس انجمن معادن و صنایع معدنی خراسان رضوی گفت: بحران بیماری همه‌گیر کرونا به تولید معادن نیز خسارت زد به طوری که مسئولان ذی‌ربط در خراسان‌رضوی می‌گویند آسیب این بحران بر فعالیت‌های معدنی استان ظرف 2هفته آینده آشکار خواهد شد.

به گزارش می متالز، حسین حسین‌زاده اظهار کرد: لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در معادنی که کارگران آن ناچار به فعالیت در کنار یکدیگر بودند، باعث تعطیلی موقت و دست از کار کشیدن کارگران آنها شد.
حسین حسین‌زاده افزود: با این حال برخی معادن و صنایع معدنی مرتبط با آنکه نحوه فعالیت کارگران در آنها به صورت جدا از هم بوده و امکان انتقال ویروس کرونا کمتر است تعطیل نشده و فعالیت آنها براساس روال گذشته ادامه دارد.
وی ادامه داد: بخش‌های مختلف تولید مانند حلقه‌های زنجیر به یکدیگر متصل هستند و تعطیلی فعالیت یک بخش بر بخش‌های دیگر نیز اثر می‌گذارد بنابراین تعطیلی معادن سایر بخش‌های تولید را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد.
حسین‌زاده گفت: یک تا 2هفته بعد از تعطیلات عید نوروز اثرات و تبعات شیوع کرونا بر فعالیت‌های معدنی استان آشکار شده و قابل اندازه‌گیری خواهد بود. معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌رضوی نیز در این‌باره به ایرنا گفت: با شیوع کرونا در این استان، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مرخصی‌های اجباری کارگران، باعث کاهش نیروی کار در برخی معادن و تعطیلی یا نیمه تعطیلی آنها شد.
محبعلی ترکاشوند افزود: به همین منظور این سازمان به همه بهره‌برداران معادن و دارندگان پروانه‌های اکتشاف اعلام کرد در صورت وجود هرگونه آسیب اقتصادی و کاری ناشی از کرونا اعم از عدم استخراج و بهره‌برداری معدن و همچنین عدم اکتشاف ماده معدنی مراتب را به این سازمان اعلام
کنند.
وی ادامه داد: درخواست‌های دریافت شده از صاحبان معادن خراسان رضوی در کارگروه مشترک خانه معادن و این سازمان بررسی و نتیجه آن در دستورکار شورای معادن و کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان قرار می‌گیرد.
وی گفت: به احتمال بسیار برای معدنکاران متضرر ناشی از کرونا تخفیف‌هایی در دریافت حقوق دولتی، حق بیمه تامین اجتماعی یا استمهال تسهیلات بانکی در نظر گرفته می‌شود.
ترکاشوند افزود: صاحبان معادن باید درخواست‌های خود را به صورت غیرحضوری و از طریق شماره تلگرام یا واتساپ ۰۹۳۹۵۸۲۷۱۵۵ یا دورنگار شماره ۳۷۶۸۵۲۶۵ خانه معدن خراسان رضوی اعلام کنند.
تاکنون برای ۸۷۸ محدوده معدنی دارای پروانه اکتشاف در خراسان‌رضوی پروانه بهره‌برداری صادر شده که این معادن‌دارای ۲میلیارد و ۸۶۲میلیون و ۶۵۰هزار تن ذخیره معدنی است و میزان استخراج اسمی آنها سالانه ۲۹میلیون و ۵۵۵هزار و ۶۰۰تن
 است.
برای معادن دارای پروانه بهره‌برداری در خراسان رضوی 4میلیارد و ۴۴۵ میلیون و ۷۰۳هزار ریال سرمایه‌گذاری شده و برای ۹هزار و ۵۲۶نفر در آنها شغل ایجاد شده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 حسین‌زاده مطرح کرد:

بهبود وضعیت معیشت مردم اولویت مجلس یازدهم /بروکراسی اداری تولید را فلج کرده است

می متالز - نماینده مردم لارستان، گراش، خنج و اوز در دوره یازدهم مجلس معتقد است با توجه به اینکه تامین معیشت مردم دشوار شده است باید نخستین اولویت کاری مجلس یازدهم مسائل اقتصادی باشد.
 

بازدید معاون امور معادن و صنایع معدنی از معادن مس، نمک و گچ داراب و جلسه با فعالین معدنی زرین دشت

می متالز - برنامه راهبردی بخش معدن در ۳ محور صیانت ازمعادن و مواد معدنی، هوشمندسازی و تلاش برای جذب سرمایه‌گذار در بخش معدن و صنایع معدنی برای یک دوره ۶ ساله تدوین شده است.
 

داروی نجات معادن و صنایع معدنی از کرونا

می متالز - آسیب‌شناسی‌ها نشان می‌دهد عمده شرکت‌های بزرگ معدنی با توجه به شیوع کرونا برای دستیابی به پیش‌بینی‌های در نظر گرفته شده تا سال ۲۰۲۰ ناامید شده‌اند.
 

توسعه معدنی کشور در معرض تهدید

می متالز - ایران به لحاظ تنوع مواد معدنی در بین ۱۰کشور نخست جهان قرار دارد و حدود ۷درصد از ذخایر شناخته‌ شده معدنی جهان در ایران واقع شده است. نگاهی به آمار جهانی از سهم حدود ۵ درصدی تولیدات معدنی از تولید کل جهانی حکایت دارد که این رقم در کشور ما با رشد یک دهم درصدی در سال گذشته به ۱/۴ درصد رسیده است.
 

سمنان با هفت معدن تولیدکننده ۲۰ درصد کرومیت کشور است

می متالز - معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: ۲۰ درصد ماده معدنی کرومیت کشور از هفت معدن این استان تولید و تامین می‌شود.
 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس مطرح کرد:

3.4 میلیارد تن ذخیره قطعی در بهره برداری از 648 معدن

می متالز - «مهندس حمیدرضا ایزدی» گفت: 648 معدن در استان دارای پروانه بهره برداری می باشد و حدود 3.4 میلیارد تن ذخیره قطعی این معادن است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما