خبر
آهن و فولاد   ماشین آلات و تجهیزات متالورژی  

تعمیرات واگن شرقی کک و زغال واحد 2 با موفقیت انجام شد

می متالز - به همت تلاشگران شرکت و با توجه به نیاز باطری 3، تعمیرات واگن شرقی کک و زغال واحد 2 در شرایط ایمن به پایان رسید.

به گزارش می متالز، جواد نورمحمدی، مهندس ارشد مکانیک کک و زغال واحد 2 با اعلام این خبر، گفت: با برنامه ریزی های انجام شده توسط مدیریت تولیدات کک و مواد شیمیایی و مدیریت نت تجهیزات از 4 اسفند سال گذشته، تعمیرات واگن شرقی واحد 2 آغاز گردید که علی رغم تعطیلی پرسنل روزکار ذوب آهن به علت شیوع بیماری کرونا در سرعت این تعمیرات خللی به وجود نیامد و مطابق برنامه پیش بینی شده با موفقیت انجام شد.

وی افزود: اما با همت و پشتکار شبانه روزی پرسنل, تعمیرات متوقف نگردید و در تاریخ 19 اسفند 98، تعمیرات به پایان رسید و واگن الکتروز شرقی به بهره برداری رسید.

مهندس ارشد مکانیک کک و زغال واحد 2 به مزایای این تعمیرات پرداخت و گفت: نقاط قوت این تعمیرات نوسازی و تقویت شاسی اصلی واگن بود که برای اولین بار صورت گرفت. این واگن اوکراینی از سال 91 مورد بهره برداری قرار گرفته بود و نیاز بود تعمیرات آن انجام شود. این تعمیرات باعث شد طول عمر مکانیزم حداقل به میزان سه سال افزایش یابد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

چالش آب و ضرورت اصلاح الگوی مصرف در بخش معدن

می متالز - آمارهای وزارت نیرو نشان می‌دهد میانگین مصرف آب در کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته، حدود ۱۲ درصد افزایش داشته است که بخشی از آن به بخش صنعت و معدن تعلق دارد.
 مدیر عامل بانک ایران زمین گفت:

حفظ سلامت مشتریان و کارکنان اولویت اول بانک ایران زمین است

می متالز - مدیرعامل بانک ایران زمین، ضمن بازدید از تعدادی از شعب استان تهران از همکاران این شعب با توجه به شرایط سخت ارائه خدمت در دوران کرونا تقدیر و تشکر کرد.
 

واحد معدنی املاح ایران ۸۷ درصد نیاز کشور به سولفات سدیم را تامین کرده است

می متالز - مدیرعامل شرکت معدنی املاح ایران گفت: این واحد صنعتی و تولیدی، ۸۷ درصد از نیاز کشور به سولفات سدیم را تامین کرده است.
 دلار نیمایی همچنان مبنای محاسبه قیمت شمش آلومینیوم در بورس کالا خواهد بود

راهکارهای سندیکای صنایع آلومینیوم برای رفع تلاطم‌های بازار آلومینیوم

می متالز - هرچند در روزها و ماه‌های اخیر، شرایط حاکم بر کشور از نظر بیماری کرونا برگزاری جلسات در ادارات، سازمان‌ها و تشکل‌ها را با محدودیت مواجه کرده است اما با این وجود سندیکای صنایع آلومینیوم بیکار ننشسته و با برگزاری جلسات با مسوولین مربوطه و نامه‌ نگاری‌های متعدد، سعی بر آن داشته که با ارائه راهکارهایی اجرایی در کوتاه مدت از تگرانی‌ و آشفتگی تولیدکنندگان بکاهد.
 معاون طرح و برنامه وزارت صمت:

رشد تولید 22 محصول صنعتی در سه ماه اول سال 99/ رصد تولید در سامانه پایش

می متالز - معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: حدود 3 هزار واحد منتخب اصلی فعال صنعت و معدن بطور منظم تولیداتشان پایش و رصد می شود.
 عضو هیات‌رئیسه انجمن نمایشگاه‌های ایران، مطرح کرد

سایه تفکرات دولتی در صنعت نمایشگاهی

می متالز - نمایشگاه‌ها یکی از ابزارهای مهم در تبلیغات و شناسایی نیاز مشتریان و بازار برای تولیدکنندگان به شمار می‌روند. با گسترش روزافزون اهمیت نمایشگاه‌ها در توسعه صادرات و رونق اقتصادی، ضروری است که دولت بیش از پیش به بخش نمایشگاهی و رونق بخشیدن به این صنعت توجه کند و در واگذاری امور اجرایی به بخش‌خصوصی و تشکل‌ها دریغ نکند و فقط نقش حاکمیتی خود را ایفا کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما