خبر
تحقیق و توسعه   مراکز تحقیقاتی  

شکوفایی استعدادها و ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان نیازمند همراهی مسوولان است

می متالز - نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان گفت: این استان دارای استعدادهای بسیار زیادی از قبیل نیروی انسانی، موقعیت جغرافیایی، معادن و ... است که نیازمند همراهی مسئولین در شکوفا کردن این استعدادها است.

به گزارش می متالز، آیت الله محامی نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان در دیدار با جمعی از منتخبین مردم استان در مجلس یازدهم شورای اسلامی ضمن تبریک فرارسیدن سال نو و اعیاد شعبانیه، اظهار کرد: ظهور مصلح آخرالزمان تنها مختص به جامعه اسلامی نیست و در ادیان دیگر هم به آن اشاره شده است و امیدواریم خداوند توفیق بهره مندی از برکات نیمه شعبان را به ما بدهد.

نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: راه اندازی جلسه شورای نمایندگان موجب مسرت و خوشحالی است و امیدوارم با همین شور و نشاط در مجلس شورای اسلامی نیز کارها را پیگیری و جلو ببرید.

آیت الله محامی تاکید کرد: با همه مشکلات موجود از قبیل کرونا و مشکلات اقتصادی، امیدواریم بر طبق وعده حق الهی مبنی بر اینکه همراه هر سختی، آسانی هست، خداوند آسانی را به گونه ای قرار دهد که همه ما آن را لمس کنیم.

وی افزود: همواره در کنار همه مشکلات، فرصت هایی نیز هست که ما است از آن ها به شکل صحیح استفاده کنیم.

امام جمعه زاهدان گفت: در موقعیت های سخت، نیاز به تلاش بیشتر هست و امیدوارم در میان مردم و مسئولین تلاش های بیشتری صورت بگیرد.

وی افزود: استان سیستان و بلوچستان دارای استعدادهای بسیار زیادی از قبیل نیروی انسانی، موقعیت جغرافیایی، معادن و ... است که نیازمند همراهی مسئولین در شکوفا کردن این استعدادها است.

نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: بخشی از این استعدادها در سیستان و بلوچستان، نیروی انسانی است که با توجه به عقب افتادگی آموزش و پرورش ما، این استعداد دارد به هدر می رود.

آیت الله محامی تاکید کرد: چشم امید مردم استان به نمایندگان است و این تلاش بیشتر شما را می طلبد و این شروع و همدلی شما موجب امیدواری بیشتر شده است.

وی افزود: بنده به آینده پیشرفت استان بسیار امیدوار هستم و با توجه به شرایط بوجود آمده امیدوارم تا آینده ای روشن برای مردم ما رقم بخورد.

ملک محمد فاضلی، منتخب مردم سراوان، سیب و سوران و مهرستان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه ضمن تبریک سال نو و اعیاد شعبانیه، گفت: در چند روز گذشته جلساتی بین نمایندگان در استان برگزار شد و مسائل مختلف مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: همچنین جلساتی با مدیران کل برگزار شد که در آن مشکلات مختلف مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت.

فاضلی تاکید کرد: همدلی و همراهی خوبی در بین نمایندگان برای رفع مشکلات استان بوجود آمده است.

معین الدین سعیدی، منتخب مردم چابهار، کنارک و نیکشهر در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: ما در سال جدید سالی بسیار سخت را پیش رو داریم و با توجه به اتفاقات پیش آمده مشکلات اقتصادی بیشتر شده است.

وی افزود: این به معنای نشستن نیست و همه باید تلاش کنند تا بتوان کاری مناسب را انجام داد.

سعیدی تصریح کرد: استان سیستان و بلوچستان با توجه به شاخص های انسانی با سایر کشور بسیار فاصله دارد و اکنون دولت نیز در سال های انتهایی اقدام مناسبی نمی کند.

وی افزود: همانگونه که امام خمینی (ره) فرمودند مجلس در راس امور است و مجلس آینده نیز قرار است مجلسی انقلابی باشد و اکنون همه می دانند که به جای اینکه به دنبال کدخدا بگردند باید به دنبال خدا باشند و به جای نگاه به خارج نگاهشان به داخل باشد.

وی ادامه داد: برخلاف تمام تلاش های بی وقفه جمهوری اسلامی در استان، راه های نرفته بسیار است و باید تلاش های زیادی صورت بگیرد.

عبدالناصر درخشان، منتخب مردم ایرانشهر، سرباز، دلگان و فنوج در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: فقدان درآمدهای نفتی برای ایران موجب میسر شدن خواسته مقام معظم رهبری در عدم احتیاج کشور به نفت خواهد شد.

وی ادامه داد: امیدواریم قدم هایی خوب برای مردم ایران و استان برداریم و بتوانیم نماینده ای شایسته برای مردممان باشیم.

اسماعیل حسین زهی، منتخب مردم خاش، نصرت آباد و میرجاوه در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گقت: خداوند مردم استان سیستان و بلوچستان را بسیار دوست دارد و نگاه پر محبت مقام معظم رهبری به مردم ما نمونه ای از این لطف الهی است.

وی افزود: امیدواریم با رهنمودهای مقام معظم رهبری، پیشرفت استان میسر شده و این استان در مسیر تعالی قرار بگیرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رنگین کمان معادن ایران؛

گنجینه های نهان در دل کویر جنوب شرق/ ذخایر معدنی سیستان و بلوچستان فرصتی بی نظیر در راستای جهش تولید است

می متالز - سیستان و بلوچستان به دلیل برخورداری از انواع معادن غنی و ظرفیت های پیدا و پنهان در این حوزه، می‌تواند به قطب معدنی منطقه و ظرفیتی ویژه برای افزایش تولید ناخالص داخلی تبدیل شود.
 

رشد ۵۴ درصدی تخلیه و بارگیری در بزرگترین بندر اقیانوسی ایران

می‌متالز - مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان از ثبت رکورد خروج روزانه ۸۰۰ کامیون به‌صورت حمل یکسره از بندر شهید بهشتی چابهار در سال 99 خبر داد.
 

جزئیات گاز رسانی به استان سیستان و بلوچستان تشریح شد

می متالز - مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران درباره اجرای پروژه‌های گازرسانی در سیستان و بلوچستان گفت: توسعه شبکه‌های گازرسانی به صنایع کوچک و بزرگ و همچنین گازرسانی به ۳۰ شهر و روستا، نیروگاه‌های چابهار و کنارک و کارخانه‌های ‌سیمان خاش و زابل از جمله تعهدات طرح هفتم و یازدهم خط لوله سراسری است.
 استاندار:

بزرگترین معدن مس کشور در سیستان و بلوچستان رونمایی می‌شود

می متالز - استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با حمایت و توجه مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت و مطالعاتی که انجام شده امیدواریم؛ فرصت و ظرفیت معدنی استان امسال به منصه ظهور برسد و بر این اساس بزرگترین معدن مس کشور در نیمه اول سال جاری در استان رونمایی می‌شود که در توسعه استان نقش آفرین خواهد بود.
 

کمک فعالان اقتصادی همدان در بازسازی مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان

می متالز - رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی همدان گفت: فعالان اقتصادی استان به یاری مردم سیل‌زده سیستان و بلوچستان شتافتند و در بازسازی مناطق روستایی آسیب دیده کمک می‌کنند.
 

رشد ۱۷ درصدی صادرات از گمرکات سیستان و بلوچستان

می متالز - ناظر گمرکات سیستان و بلوچستان و مدیرکل گمرک زاهدان گفت: صادرات سال گذشته از گمرکات استان ۱۷ درصد در مقایسه با سال ۹۷ رشد داشته است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما