خبر
تحقیق و توسعه   مراکز تحقیقاتی  

شکوفایی استعدادها و ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان نیازمند همراهی مسوولان است

می متالز - نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان گفت: این استان دارای استعدادهای بسیار زیادی از قبیل نیروی انسانی، موقعیت جغرافیایی، معادن و ... است که نیازمند همراهی مسئولین در شکوفا کردن این استعدادها است.

به گزارش می متالز، آیت الله محامی نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان در دیدار با جمعی از منتخبین مردم استان در مجلس یازدهم شورای اسلامی ضمن تبریک فرارسیدن سال نو و اعیاد شعبانیه، اظهار کرد: ظهور مصلح آخرالزمان تنها مختص به جامعه اسلامی نیست و در ادیان دیگر هم به آن اشاره شده است و امیدواریم خداوند توفیق بهره مندی از برکات نیمه شعبان را به ما بدهد.

نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: راه اندازی جلسه شورای نمایندگان موجب مسرت و خوشحالی است و امیدوارم با همین شور و نشاط در مجلس شورای اسلامی نیز کارها را پیگیری و جلو ببرید.

آیت الله محامی تاکید کرد: با همه مشکلات موجود از قبیل کرونا و مشکلات اقتصادی، امیدواریم بر طبق وعده حق الهی مبنی بر اینکه همراه هر سختی، آسانی هست، خداوند آسانی را به گونه ای قرار دهد که همه ما آن را لمس کنیم.

وی افزود: همواره در کنار همه مشکلات، فرصت هایی نیز هست که ما است از آن ها به شکل صحیح استفاده کنیم.

امام جمعه زاهدان گفت: در موقعیت های سخت، نیاز به تلاش بیشتر هست و امیدوارم در میان مردم و مسئولین تلاش های بیشتری صورت بگیرد.

وی افزود: استان سیستان و بلوچستان دارای استعدادهای بسیار زیادی از قبیل نیروی انسانی، موقعیت جغرافیایی، معادن و ... است که نیازمند همراهی مسئولین در شکوفا کردن این استعدادها است.

نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: بخشی از این استعدادها در سیستان و بلوچستان، نیروی انسانی است که با توجه به عقب افتادگی آموزش و پرورش ما، این استعداد دارد به هدر می رود.

آیت الله محامی تاکید کرد: چشم امید مردم استان به نمایندگان است و این تلاش بیشتر شما را می طلبد و این شروع و همدلی شما موجب امیدواری بیشتر شده است.

وی افزود: بنده به آینده پیشرفت استان بسیار امیدوار هستم و با توجه به شرایط بوجود آمده امیدوارم تا آینده ای روشن برای مردم ما رقم بخورد.

ملک محمد فاضلی، منتخب مردم سراوان، سیب و سوران و مهرستان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه ضمن تبریک سال نو و اعیاد شعبانیه، گفت: در چند روز گذشته جلساتی بین نمایندگان در استان برگزار شد و مسائل مختلف مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: همچنین جلساتی با مدیران کل برگزار شد که در آن مشکلات مختلف مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت.

فاضلی تاکید کرد: همدلی و همراهی خوبی در بین نمایندگان برای رفع مشکلات استان بوجود آمده است.

معین الدین سعیدی، منتخب مردم چابهار، کنارک و نیکشهر در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: ما در سال جدید سالی بسیار سخت را پیش رو داریم و با توجه به اتفاقات پیش آمده مشکلات اقتصادی بیشتر شده است.

وی افزود: این به معنای نشستن نیست و همه باید تلاش کنند تا بتوان کاری مناسب را انجام داد.

سعیدی تصریح کرد: استان سیستان و بلوچستان با توجه به شاخص های انسانی با سایر کشور بسیار فاصله دارد و اکنون دولت نیز در سال های انتهایی اقدام مناسبی نمی کند.

وی افزود: همانگونه که امام خمینی (ره) فرمودند مجلس در راس امور است و مجلس آینده نیز قرار است مجلسی انقلابی باشد و اکنون همه می دانند که به جای اینکه به دنبال کدخدا بگردند باید به دنبال خدا باشند و به جای نگاه به خارج نگاهشان به داخل باشد.

وی ادامه داد: برخلاف تمام تلاش های بی وقفه جمهوری اسلامی در استان، راه های نرفته بسیار است و باید تلاش های زیادی صورت بگیرد.

عبدالناصر درخشان، منتخب مردم ایرانشهر، سرباز، دلگان و فنوج در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: فقدان درآمدهای نفتی برای ایران موجب میسر شدن خواسته مقام معظم رهبری در عدم احتیاج کشور به نفت خواهد شد.

وی ادامه داد: امیدواریم قدم هایی خوب برای مردم ایران و استان برداریم و بتوانیم نماینده ای شایسته برای مردممان باشیم.

اسماعیل حسین زهی، منتخب مردم خاش، نصرت آباد و میرجاوه در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گقت: خداوند مردم استان سیستان و بلوچستان را بسیار دوست دارد و نگاه پر محبت مقام معظم رهبری به مردم ما نمونه ای از این لطف الهی است.

وی افزود: امیدواریم با رهنمودهای مقام معظم رهبری، پیشرفت استان میسر شده و این استان در مسیر تعالی قرار بگیرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

برای فعالیت های صنعتی زمین خارج از شهرک ها واگذار نمی شود/ لزوم حمایت از صنایع کوچک

می متالز - شهرکی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: برای فعالیت های صنعتی زمین خارج از شهرک ها واگذار نمی شود مگر در شرایط خاص که صنایع معدنی در کنار معادن ایجاد شود.
 استاندار سیستان و بلوچستان در مراسم افتتاح خط ریسندگی کارخانه بافت بلوچ ایرانشهر:

۳۶ هزار میلیارد تومان در حوزه صنعتی و معدنی سیستان و بلوچستان سرمایه‌گذاری خواهد شد/ مطالعات هشتاد و پنج هزار کیلومتر مربع در ۱۳۵ پهنه معدنی انجام شده است

می متالز - استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ۳۶ هزار میلیارد تومان در حوزه صنعتی و معدنی در این استان با ظرفیت اشتغالزایی ۲۰ هزار نفر سرمایه‌گذاری خواهد شد.
 امام جمعه زاهدان:

دستگاه‌های دولتی تسهیل کننده کار سرمایه‌گذاران باشند

می متالز - نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: دستگاه‌های دولتی باید تسهیل‌کننده امورات برای فعالیت بخش خصوصی باشند تا آنان بر روی ظرفیت‌های مختلف استان شامل معادن، مرزهای آبی و خاکی، بازارچه‌ها، ترانزیت و صنایع سرمایه‌گذاری کنند.
 

افتتاح ۴ انبار کالای‌ اساسی‌ در سیستان‌ و بلوچستان

می متالز - با دستور رییس جمهوری و با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران چهار انبار مجتمع ذخیره‌سازی بازسازی و نوسازی شده مکران، معروف به طریق‌القدس در چابهار با هزینه ۱۵۳ میلیارد تومان همزمان با سایر طرح‌های صنعتی و معدنی سیستان وبلوچستان پنجشنبه به صورت ویدئوکنفراس افتتاح شد.
 

آغاز فصلی جدید در صنعت سیستان و بلوچستان

می متالز - افتتاح سه طرح صنعتی و تجاری مهم و همچنین امضای تفاهم نامه با موضوع اکتشاف و بهره برداری اصولی از معادن سیستان و بلوچستان و بازدید از بازارچه مرزی ریمدان و بندر شهید بهشتی چابهار از جمله مهمترین برنامه های سفر ۲ روزه سرپرست وزارت صمت به سیستان و بلوچستان بود که صنعت، معدن و تجارت این استان را در آستانه فصلی جدید از توسعه و پیشرفت قرار داد.
 نماینده حوزه انتخابیه ایرانشهر:

بهره‌برداری از معادن بخش بزمان در دستور کار مسوولان قرار گیرد

می متالز - نماینده حوزه انتخابیه ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: مسوولان سیستان و بلوچستان و وزارت صنعت، معدن و تجارت بهره‌برداری از معادن بزمان را برای ایجاد رونق اقتصادی و اشتغال جوانان منطقه در دستورکار قرار دهند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما