انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

اولین ماهنامه انگلیسی زبان مربوط به معادن، صنایع معدنی و تجارت در ایران
 قراضه و بازیافت

آهنگان

اولین نشریه اختصاصی آهن قراضه و ضایعات فولادی
 ریخته گری و متالورژی

صنعت ریخته گری

ماهنامه صنعت ریخته گری و متالورژی
 معدن و مواد معدنی

توسعه معادن

ماهنامه مهندسی، پژوهشی و اقتصادی معدن و مواد معدنی
 سیمان

سیمان و افزودنی ها

ماهنامه بین المللی، صنعتی، مهندسی و اقتصادی سیمان و افزودنی ها
 معادن و فلزات

پردازش

ماهنامه فلزات، معادن و صنایع معدنی ایران
 معدن و سیمان

نگهداری و تعمیرات در صنایع معدن و سیمان

دو ماهنامه صنعت معدن و سیمان
 سنگ آهن

پیام چادرملو

مجله تخصصی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو
 معرفی کتاب

آشنایی با متالورژی استخراجی مس

می متالز - متالورژی استخراجی یکی از شاخه‌های مهندسی متالورژی است که استخراج و فرآوری فلزات باارزش از کانی‌های معدنی را مطالعه می‌کند. کتاب «متالورژی استخراجی مس» مرجع کاملی برای آشنایی با فرآوری فلزات معدنی است.
 

خودکفایی آلیاژهای منیزیم و توسعه کاربرد آنها در صنعت خودرو

می متالز - مواد اوليه مورد نياز برای هر صنعت، نقش مهمی در كيفيت، قيمت و قابليت های محصول توليد شده آن صنعت دارد. از ویژگی های بارز منیزیم قابلیت ریخته­ گری با دیواره ­های نازکتر نسبت به آلومینیوم و پلاستیک می باشد. ایران به دلیل داشتن منابع معدنی، انرژی عظیم و موقعیت ژئوپلیتیکی مناسب در جهان می تواند به عنوان یکی از قطب های مهم صنایع انرژی بر در خاورمیانه و جهان بدل شود.
 

تخریب‌ها و تحریم‌ها، تهدید هستند نه فرصت؛ سفسطه شیشه شکسته

می متالز - یادداشتی از دکتر محسن پرورش - کارشناس سرمایه گذاری و پژوهشگر اقتصادی - را در ذیل می خوانید.
 

سفسطه‌های اقتصادی

می متالز - سفسطه‌ها تنها یک سری نظریات عجیب و غریب نیستند بلکه استدلال‌های غلطی هستند با ظاهری باورپذیر و منطقی که آنها را از پشتیبانی سیاسی و همراهی همگانی برخوردار می‌سازد.
 

مشخصه های فنی ماشین ریخته گری جدید دو خط تختال فولاد مبارکه

می متالز - چکیده: این مقاله پارامترهای فنی و تجهیزات فرایندی اصلی دو خط ماشین ریخته گری ساخته شده در فولاد مبارکه را تشریح نموده و مشخصه های فنی مهم این ماشین شامل سیستم های soft reduction دینامیکی، سیستم کنترل دینامیکی خنک کننده ثانویه مخلوط آب و هوا ، سیستم دینامیکی اسپری نازل ها بر اساس عرض تختال و سرعت ریخته گری، سیستم دینامیک نوسان دهنده هیدرولیکی، سیستم اتوماتیک آنلاین تنظیم عرض قالب و دامی بار که متضمن تولید با کیفیت و با بازدهی بالای ماشین ریخته گری و با کمترین مقدار صرف انرژی می باشد را توضیح می دهد.
 

بررسی میزان مصرف الکترود گرافیتی در کوره های قوس الکتریکی

می متالز - یکی از واحدهای اصلی برای تولید فولاد، کوره های قوس الکتریکی است. با این حال یکی از مهمترین المان های موجود در ساخت آن الکترود گرافیتی است. مصرف الکترود گرافیت یکی از مولفه های ضروری در مبحث هزینه های تولید فولاد در کوره های قوس الکتریکی می باشد. مصرف الکترود گرافیتی با پارامترهای مختلف تکنولوژی تولید فولاد و پارامترهای الکتریکی سیستم تأمین ارتباط نزدیکی دارد.
 

واکاوی بازار قراضه و الزامات جدید آن (۷)

می متالز - پس از اشاره به ابعادی از ریخت شناسی بازار قراضه و تبار شناسی مختصر از اقتصاد ایران، لازم است تا نگاه کوتاهی هم به ریخت یا فرم بازار اصلی قراضه، یعنی بازار فولاد داشته باشیم.
 

واکاوی بازار قراضه و الزامات جدید آن (۶)

می متالز - در یادداشت های گذشته به برخی رخدادهای مهم و نمود هایی از ریخت شناسی بازار قراضه به طور مختصر اشاره داشتیم. حال به سبب ضرورت، اندکی وارد حوزه های شناختی وسیع تری می‌شویم. همچنین گذاری هم باید به صنعت فولاد و تا حدودی به اقتصاد کشور نیز داشته باشیم چرا که دستیابی به راهکارهای بهبود و الزامات آن، لزوما با شناخت نسبی از تبار شناسی این حوزه قابل دسترس است.
 

واکاوی بازار قراضه و الزامات جدید آن (۵)

می متالز - در ادامه واکاوی بازار قراضه که خود زیرمجموعه بازار بزرگ فولاد است به هر صورت ناگزیریم تا هر چند به اختصار، به آثار عوامل انحصار ناشی از دخالت های دستوری دولت در کل اقتصاد و صنعت فولاد بپردازیم.
 

واکاوی بازار قراضه و الزامات جدید آن (۴)

می متالز - در ادامه بررسی ریخت شناسی این بازار در این مرحله به رخداد هیجان انگیز دیگری که پیش روی این بازار است می پردازیم.
 

واکاوی بازار قراضه و الزامات جدید آن (۳)

می متالز - در شماره نخست این یادداشت ها به برخی رخدادهای جاری بازار قراضه که می‌تواند در مسیر خود تغییرات و تکانه هایی را در بازار ایجاد کند اشاره داشتم.
 

واکاوی بازار قراضه و الزامات جدید آن (۲)

می متالز - قبل از پرداختن به ادامه مطلب در این قسمت به دلیل نقد ارزشمند دوست بسیار گرامی جناب آقای مرامی بر روی قسمت اول این سری یادداشتها در گروه نشریه چیلان، و تاثیر مثبتی که نقدشان بر چگونگی ادامه کار برایم ایجاد کرد، لازم دانستم تا چند نکته را در این نوشتار بیان کنم و سپس در شماره بعدی ادامه مطلب.
 

واکاوی بازار قراضه و الزامات جدید آن (۱)

می متالز - خارج از موضوع فراز و نشیب های ادواری و اکنون بازار فولاد و به تبع آن بازار قراضه که موضوع روز است و نگرانی های زیادی را برای همکاران ایجاد نموده است اما جا دارد و لازم است تا یک نگاه تاریخی و فرایندی نیز به تحولات این بازار داشته باشیم.
 

استراتژی‌ها یا پیشامدها در صنعت فولاد ایران و فرصت‌های پنهان سرمایه‌گذاری

می متالز - دکتر سید مصطفی سبزواری، تحلیلگر بازار در مطلب ذیل به بررسی صنعت فولاد کشور پرداخته است:
اینجا تبلیغ کنید
آخرین اخبار
 
 
آخرین رویدادها
همکاران ما