تاریخ: ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ ، ساعت ۲۲:۲۳
کد خبر: ۱۲۰۵۶۰
می متالز - شرکت فروسیلیس ایران با نماد فروس گزارش فعالیت ماهانه یک ماهه منتهی به 31 تیرماه 99 خود را منتشر کرد و بر اساس آن فروش صادراتی این شرکت در تیرماه 115,460 میلیون ریال بوده که نسبت به دوره 3 ماه گذشته با رشد همراه بوده است.
صادرات "فروس" در تیرماه با رشد همراه شد/ فروسیلیسم پرفروش ترین محصول صادراتی

به گزارش می متالز، میزان فروش ماهیانه شرکت در تیر ماه امسال 384,932 میلیون ریال بوده است و این رقم در 3 ماه نخست امسال 692,700 میلیون ریال ثبت شده است که نشان از رشد فروش ماهیانه این شرکت معدنی دارد.

فروش داخلی شرکت فروسیلیس ایران در ماه تیر مبلغ 270,559میلیون ریال بوده است و این رقم در بهار امسال 636,255میلیون ریال بوده و دلیل رشد آن نیز افزایش میزان تعداد فروش و نرخ فروش محصولات است. همچنین بر اساس آمار منتشره بیشترین فروش تولیدات شرکت در تیر ماه امسال، محصول فروسیلیسیم بوده است.

همچنین فروش صادراتی "فروس" در تیر ماه امسال موفق به انجام صادرات نیز شده است و رقم حاصل از آن مبلغ 115,460 میلیون ریال بوده است که نسبت به 3 ماه اول سال با رشد قابل قبولی همراه گشته ، چراکه در بهار امسال رقم 74,474 میلیون ریال بوده است و در مجموع میزان صادرات انجام شده در 4 ماه اول امسال رقم 189,934 میلیون ریال بوده است.

بیشترین فروش صادراتی تولیدات شرکت در تیر ماه امسال، فروسیلیسیم بوده است.

این شرکت از ابتدای سال مالی تا انتهای تیر ماه 99 در مجموع مبلغ1,077,632 میلیون ریال فروش داشته است که نسبت به فروش تولیدات شرکت در مدت مشابه سال 98 که درآمد حاصله 818,429 میلیون ریال شده افزایش 32 درصدی را نشان می دهد.

گفتنی است محصولات تولیدی این شرکت شامل فروسیلیسم، فروسیلیکومنیزیوم، پودر میکروسیلیکا، سرباره و ته پاتیل، مذاب فروسیلیسم هستند.

به گزارش ایراسین، ماده معدنی سیلیس به عنوان یکی از مواد اولیه مهم و ضروری در صنعت فولادسازی و ریخته گری به شمار می آید و ایران با دارا بودن ذخایر فراوان سیلیس توانسته به یکی از تولیدکنندگان بزرگ این محصول در منطقه تبدیل شود و هر ساله صادرات گسترده ای به کشورهای مختلف انجام دهد.