تاریخ: ۰۶ مهر ۱۳۹۹ ، ساعت ۱۹:۲۵
کد خبر: ۱۳۲۵۵۵
مدیرعامل البرز شرقی:
می متالز - مدیرعامل البرز شرقی با بیان اینکه تولید کنسانتره زغال سنگ در این شرکت ۱۱۰ درصد رشد داشته است، گفت: هم اکنون ماهانه ۱۵ هزار و ۴۵۰ تن کنسانتره در این شرکت تولید می‌شود.
تولید کنسانتره زغال سنگ در البرز شرقی ۱۱۰ درصد رشد داشته است

به گزارش می متالز، منصور شریف ضمن بیان اینکه تولید کنسانتره زغال‌سنگ در البرز شرقی ۱۱۰ درصد رشد داشته است، تاکید کرد: تولید این محصول از هفت هزار و ۳۰۰ تن در ماه طی در سال ۹۶ به ۱۵ هزار و ۴۵۴ تن در سال ۹۹ ارتقا یافته است.

وی از افزایش بالغ بر ۷۱ درصدی تولید زغال‌سنگ خام از متوسط ماهانه ۱۳ هزار و ۴۶۰ تن در سه ماه ابتدای سال ۹۶ به متوسط ماهانه ۲۳ هزار و ۹۴ تن در یک سال اخیر خبر داد و افزود: استفاده از خدمات و تجربیات شرکت‌های دانش بنیان در ارتقای فناوری معدنکاری در شرکت طی سال‌های اخیر در دستور کار قرار داشته است.

 

اصلاح فرآیندهای حسابداری

مدیرعامل البرز شرقی از تسویه حساب بدهی حدود ۱۰ میلیارد تومانی البرز شرقی به تأمین کنندگان زغال‌سنگ خام بخش خصوصی، پرداخت برنامه‌ریزی شده به این قشر از بهمن ماه ۹۶ تاکنون و بعضاً مشارکت در تولید آنها با هدف ایجاد امکان جذب حداکثری زغال‌سنگ خام منطقه به عنوان یکی از اقدامات انجام شده یاد کرد و گفت: اصلاح فرآیندهای شرکت از جمله حسابداری صنعتی با هدف ایجاد کنترل بیشتر، افزایش راندمان و کاهش هزینه از دیگر اقدامات انجام شده است.

شریف همچنین بیان کرد: تسویه حدود ۵۴ میلیارد تومان بدهی ذوب آهن اصفهان به سازمان خصوصی سازی از محل تهاتر مطالبات سازمان تأمین اجتماعی از دولت و در قالب اوراق تسویه خزانه و تسویه حدود ۹ میلیارد تومان بدهی شرکت به سازمان امور مالیاتی از محل تهاتر مطالبات سازمان تأمین اجتماعی از دولت و در قالب اوراق تسویه خزانه که صرفه‌جویی حدود ۱۰ میلیارد تومان از محل بخشودگی جرایم را در پی داشته از دیگر اقدامات انجام شده است.

وی از کاهش بالغ بر ۵.۴ میلیارد تومان از مبالغ جریمه دیرکرد تسویه بدهی سازمان خصوصی سازی به نفع شرکت با پیگیری‌های انجام شده خبر داد و تاکید کرد: تسویه حدود ۷۰ میلیارد تومان بدهی البرز شرقی به شرکت تهیه و تولید، شرکت ملی فولاد و سازمان ایمیدرو در قالب تهاتر با شمش فولادی ذوب آهن اصفهان از اقدامات صورت گرفته در سال‌های اخیر است.

 

تسویه بدهی‌های شرکت

مدیرعامل البرز شرقی با اشاره به تسویه بالغ بر ۹۸ میلیارد تومان بدهی البرز شرقی به ذوب آهن اصفهان در قالب افزایش سرمایه، گفت: کاهش بالغ بر هشت میلیارد تومان از مبالغ حسابرسی شده تأمین اجتماعی به نفع شرکت با ارائه مستندات لازم و پیگیری از محل قوانین جاری کشور را طی سال‌های اخیر شاهد بوده‌ایم.

شریف از تهاتر بدهی بالغ بر یک میلیارد تومان البرز شرقی به صندوق بازنشستگی فولاد با مطالبات ذوب آهن اصفهان از این صندوق نیز خبر داد و گفت: کاهش معنا دار زیان صورت‌های مالی این شرکت از حدود ۳۹ میلیارد تومان در سال ۹۵، معادل ۲۷ میلیارد تومان در سال ۹۶، معادل هشت میلیارد تومان در سال ۹۷، مثبت شدن صورت‌های مالی در سال ۹۸ در حدود هفت میلیارد تومان و پیش بینی افزایش سود تا ۱۰ میلیارد تومان در سال مالی ۹۹ از اقدامات انجام شده در شرکت است.

وی افزود: برنامه‌ریزی به‌منظور خروج از ماده ۱۴۱ قانون تجارت (ورشکستگی) و همچنین ورود به فرابورس و به‌روز رسانی سیستم تهویه معدن رزمجا، آماده سازی تونل ۱۴ رضی و شروع استخراج زغال‌سنگ از بهمن ماه سال ۹۸ در کنار دریافت مجوز زیست محیطی معدن وطن سه از اقدامات صورت گرفته دیگر در دو سال اخیر است.