تاریخ: ۲۴ آبان ۱۳۹۹ ، ساعت ۱۹:۳۳
کد خبر: ۱۴۲۴۸۰
می متالز - طبق اعلام بورس اوراق بهادار تهران، نماد 5 شرکت سرمایه گذاری استانی از روز سه شنبه 27 آبان ماه در بورس بازگشایی می‌شود.
بازگشایی نماد ۵ شرکت سرمایه‌گذاری استانی از روز سه‌شنبه

به گزارش می متالز، سهام عدالت شهروندانی که روش مدیریت غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند، به شرکت سرمایه‌گذاری استان مربوطه منتقل شده و به جای آن، به همان میزان سهام همان شرکت سرمایه‌گذاری استانی به سهامداران پرداخت می‌شود.

در این زمینه تاکنون نماد ۱۲ شرکت استانی در بورس قابل معامله شده و هم اکنون با اطلاعیه مدیریت عملیات بازار شرکت بورس نماد ۵ شرکت استانی دیگر شامل سیستان و بلوچستان، همدان، کردستان، گیلان، لرستان از تاریخ سه شنبه ۲۷ آبان ۹۹ بازگشایی می‌شود.

در اطلاعیه مدیریت عملیات بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران که به صورت جداگانه برای هر یک از این شرکت‌های استانی آمده است، این گونه اعلام شده، نماد معاملاتی شرکت سرمایه‌گذاری استان سیستان و بلوچستان (نماد وسیستا) از روز سه شنبه ۲۷ آبان بازگشایی می‌شود و در فهرست شرکت‌های پذیرفته شده بورس اوراق بهادار به عنوان پانصد و شصت و ششمین شرکت در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس گروه سرمایه‌گذاری‌ها در بخش سایر واسطه‌گری‌های مالی قابل معامله خواهد شد.

سرمایه شرکت سرمایه‌گذاری استان سیستان و بلوچستان ۱۵۸ هزار و ۲۲۰ میلیارد ریال (۱۵ هزار میلیارد تومان) است.

سرمایه شرکت سرمایه‌گذاری استان همدان (نماد وسهمدا) ۱۱۴ هزار و ۵۱۸ میلیارد ریال است.

سرمایه‌ شرکت سرمایه‌گذاری استان لرستان (نماد وسلرستا) ۹۲ هزار و ۹۲۰ میلیارد ریال است.

سرمایه شرکت سرمایه‌گذاری استان گیلان (نماد وسگیلا) ۱۴۹ هزار و ۵۱۳ میلیارد ریال است.

و سرمایه شرکت سرمایه‌گذاری استان کردستان(نماد وسکرد) ۹۱ هزار و ۲۱۸ میلیارد ریال است.

همچنین اعلام شده،‌با توجه به ترکیب پرتفوی سهام بورسی، ‌سرمایه شرکت های سرمایه‌گذاری استانی بر اساس پرتفوی اول تیر ۹۹ است و سهامداران نسبت به تعیین کارگزار ناظر خود باید اقدام کنند.

مطالب مرتبط