تاریخ: ۲۹ دی ۱۳۹۹ ، ساعت ۱۱:۴۹
کد خبر: ۱۵۴۸۴۰
می متالز - شرکت سیمان ارومیه در صورت های مالی میان دوره ای ۹ماهه از تحقق سود ۲هزار و ۵۰۳ریالی برای هرسهم خبر داد.
"ساروم" برای هرسهم ۲.۵۰۳ریال سود محقق ساخت

به گزارش می متالز، شرکت سیمان ارومیه در اطلاعیه منتهی به ۳۰آذر۱۳۹۹ سود عملیاتی این دوره را با رشد ۱۲۲درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته مبلغ یک هزار و ۹۲۳میلیارد ریال و سود خالص را با رشد ۱۱۷درصدی مبلغ یک هزار و ۷۵۱میلیارد ریال رقم زد.

این شرکت سود انباشته را با افزایش ۶۴درصدی به یک هزار و ۸۶۵میلیارد ریال و سود ناخالص را یک هزار و ۹۲۷میلیارد ریال منتشر کرده است.

ساروم در تشریح اهداف و برنامه های راهبردی خود در خصوص تولید و فروش محصولات اعلام کرد که قصد دارد بازاریابی در بازارهای جدید داخلی و صادراتی را آغاز کند و به دنبال  افزایش تنوع تولید محصولات، مدیریت هزینه و کنترل بهای تمام شده است. از سوی دیگر در این مدت مبلغ فروش خود را به ۳هزار و ۶۰۰میلیارد ریال رسانده است.

این شرکت با توجه به گستره بازار داخلی و بازاریابی در بازارهای صادراتی دیگر، به دنبال تشکیل منظم کمیسیون های فروش شرکت و رصد روزانه بازار و پیگیری کرده و در این راستا مکاتبات لازم از انجمن صنفی و هلدینگ سیمان تامین و سایر مراجع جهت افزایش نرخ سیمان برای سال ۱۴۰۰ را انجام داده است.

گفتنی است مدیریت نقدینگی و استفاده بهینه از نقدینگی در اوراق و سرمایه گذاری، ارایه به موقع گزارش های بودجه و برنامه ها جهت تصمیم گیری، پرداخت به موقع سود سهام و خرید های بهینه و افزایش موجودی با توجه به تورم در برنامه های این شرکت قرار دارد.

هچنین براساس برنامه ریزی ها پی گیر بهینه سازی در تولید، افزایش تولید سیمان های آمیخته، مصرف بهینه سوخت و برق، نگهداری و تعمیرات برنامه ریزی شده در خط تولید، انجام اقدامات لازم جهت بازنشستگی کارکنان، آموزش و جانشین سازی و اصلاح چارت سازمانی است.