تاریخ: ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ ، ساعت ۱۰:۱۶
کد خبر: ۱۵۵۴۱۹
عضو کمیسیون تلفیق:
می متالز - عضو کمیسیون تلفیق مجلس با تاکید بر اینکه مجلس به دنبال جدا کردن بورس از دولت و وزارت اقتصاد است، تصریح کرد: کاهش ۵ درصدی مالیات از "تولید" در کمیسیون تلفیق تصویب شد.
طرح مجلس برای جدایی بورس از وزارت اقتصاد/رانت ارز ۴۲۰۰ تومانی از بودجه سال آینده حذف شد

طرح مجلس برای جدایی بورس از وزارت اقتصاد/رانت ارز ۴۲۰۰ تومانی از بودجه سال آینده حذف شد

به گزارش می متالز، مصطفی طاهری به اقدامات مجلس در زمینه بهبود وضعیت بورس اشاره کرد و گفت: مجلس عزم خود را با جدیت هرچه تمام برای جدا کردن بورس از وزارت اقتصاد و دولت جمع کرده است چرا که نمایندگان مجلس معتقد هستند تا زمانی که بورس تحت نظر دولت باشد وضعیت بازار سرمایه هیچ‌وقت اصلاح نخواهد شد.

وی با اشاره به اینکه کمیسیون اقتصادی با جدیت تمام موضوع جدا شدن بورس از دولت را پیگیری می‌کند، تصریح کرد: متاسفانه بورس در سال‌های اخیر اسیر سیاست‌های ابلاغی دولت قرار گرفته و امروز اکثر اقشار جامعه از وضعیت بازار سرمایه گلایه دارند. بورس باید به عنوان یک سازمان مستقل فعالیت کند و اصلا نیازی نیست که در زیرمجموعه دولت و وزارت اقتصاد قرار بگیرد.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس در ادامه به بحث بودجه کشور اشاره کرد و گفت: خوشبختانه اصلاحیه‌های خوبی در بودجه سال ۱۴۰۰ رقم خورده است و یکی از مهمترین اصلاحیه‌هایی که انجام شد می‌توان به کاهش وابستگی بودجه به “نفت” اشاره کرد؛ از سوی دیگر هم رانت ارز ۴۲۰۰ تومانی تا حد توان در بودجه سال آینده حذف شد.