تاریخ: ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ ، ساعت ۲۲:۲۱
کد خبر: ۱۵۵۵۴۲
استاد دانشگاه و کارشناس مسائل اقتصادی در گفت و گو با «مى متالز» بیان کرد:
می متالز - بهمن آرمان، استاد دانشگاه و کارشناس مسائل اقتصادی معتقد است:‌ هدف آمریکا از تحریم مهندس «حمیدرضا عظیمیان»، ‌تحریم یک فرد نیست بلکه تحریم صنایع مرتبط به این شرکت، مانند صنایع خودروسازی، لوازم خانگی، نفت و گاز و کل سیستم اقتصادی کشور است.
هدف آمریکا از تحریم عظیمیان، تحریم صنایع مرتبط با فولاد مبارکه است

به گزارش می متالز، بهمن آرمان در گفت و گو با پایگاه خبری «مى متالز»، اظهار کرد: شرکت فولاد مبارکه بزرگترین سرمایه‌گذاری صنعتی تاریخ ایران است و تحریم مهندس عظیمیان،‌ مدیرعامل فولاد مبارکه از سوی آمریکا تنها برای منزوی کردن این شرکت انجام شده است.

 

وى اظهار کرد: فولاد مبارکه با اجرای طرح  های توسعه خود، می‌تواند محصولاتی را تولید کند که به غیر از چین،‌ ژاپن و کره جنوبی هیچ کشور دیگری توان ساخت آن را در آسیا ندارد و ایران به بازاری دست پیدا خواهد کرد که تا شرق آسیا رقیبی نخواهد داشت. به دنبال اجرای این طرح ها، شدت حملات بر شرکت «فولاد مبارکه» تشدید و انواع اتهاماتی و اظهار نظرها عنوان شده است.

 

وى تصریح کرد: هدف آمریکا از تحریم مدیرعامل فولاد مبارکه، ‌تحریم یک فرد نیست،‌ بلکه تحریم صنایع مرتبط با فولا مبارکه مانند صنایع خودروسازی، لوازم خانگی، نفت و گاز یعنی سیستم اقتصادی کشور است.

 

آرمان با اشاره به حواشى پیش آمده براى فولاد مبارکه و طرح تحقیق و تفحص از این شرکت اضافه کرد: ارزش تولیدات این مجموعه بیش از 4 میلیارد دلار بوده و حدود 45 درصد کل تولید فولاد کشور را در اختیار دارد. طبیعتا" افرادی هستند که به دنبال رانت و سواستفاده از این گردش مالی بسیار بزرگ باشند.

منبع: می متالز
پرطرفدارترین عناوین