تاریخ: ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ ، ساعت ۲۲:۴۹
کد خبر: ۱۵۶۸۵۵
نماینده مجلس:
می متالز - رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از صدور مجوزهای لازم برای آغاز اجرای بزرگترین پروژه سرب و روی کشور در شهرستان راور با ظرفیت ۳۰ هزار تن در فاز اول خبر داد.
بزرگترین پروژه سرب و روی کشور در شهرستان راور آغاز می‌شود

به گزارش می متالز، محمدرضا پورابراهیمی روز دوشنبه در نشست اقتصاد مقاومتی شهرستان راور افزود: ظرف یک‌ماه آینده اجرای بزرگترین پروژه سرب و روی کشور در شهرستان راور  با تولید ۱۵ هزار تن روی در فاز اول و به همین مقدار در فاز دوم رقم خواهد خورد.

‎وی خاطرنشان کرد: افتتاح طرح های اقتصادی در راور موجب شکوفایی اقتصاد و رخداد اتفاقات مثبت در معیشت و اقتصاد این شهرستان می شود

پور ابراهیمی اظهار داشت: امروز زنجیره فعالیت فولاد راور در دو بخش ذوب و ریخته گری و تولید شمش و لوله های بدون درز با سرمایه گذاری افزون بر هزار میلیارد تومان نهایی و عملیات اجرایی فاز نخست آغاز شد. 

‎نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح تولید آهن اسفنجی و تولید فولاد راور حدود ۲۲ بهمن به بهره برداری خواهد رسید.

‎پورابراهیمی ادامه داد: خطوط یک و دو این طرح با تولید ۷۰ هزار تن و خط سوم نیز تا تابستان سال آینده به بهره برداری می رسد و همزمان با بهره برداری از این خطوط، عملیات اجرایی فازهای دوم تولید شمش و فرآیند تولید چرخه کامل برای تولید لوله های بدون درز نیز با سرمایه گذاری بیش از هزار میلیارد تومان امروز رسما آغاز شد.

‎وی گفت: این کارخانه به عنوان قطب اصلی تولید سرب و روی در منطقه خواهد بود و سرمایه گذار این طرح نیز جز شرکت های اول تولید سرب و روی در کشور است که امروز در کارگروه اقتصاد مقاومتی راور مجوزهای احداث این کارخانه اخذ شد.

‎نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی افزود: عملیات اجرایی طرح کارخانه تولید لاستیک ماشین های فوق سنگین و روکش لاستیک که به دلیل تغییرات نرخ ارز و محدودیت های ناشی از کرونا به تعویق افتاده بود و تمام مراحل مربوط به ابلاغ اعتبارات بانکی از طرف بانک صنعت و معدن و مجوزهای وزارت صمت امروز آغاز شد.

‎پورابراهیمی ادامه داد: تا پایان خرداد سال آینده مجموعه ساخت تجهیزات و سازه های این طرح به پایان می رسد که حدود ۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در این طرح انجام می شود و ۸۰۰ نفر اشتغال مستقیم و غیر مستقیم ایجاد می کند.

‎نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر دو اتفاق در راور رقم بخورد می توان در این شهرستان های شمالی کرمان اشتغال خوبی ایجاد کرد افزود: ‎بخشی از معوقات بیمه ای حدود هزار و ۷۰۰ نفر از کارکنان و پرسنل زغال سنگ با مشکلاتی مواجه است که این موارد احصا شده و با صندوق فولاد برای تامین منابع رایزنی شده و بخشی از ضوابط و مقررات نیز توسط سازمان تامین اجتماعی باید کارسازی و حل شود.

 قرار است نشست رئیس کمیسیون اقتصادی و با رییس سازمان تامین اجتماعی و مدیران استان برای حل این مشکل با حضور مدیران صندوق فولاد هفته آینده در تهران برگزار شود.

پورابراهیمی گفت: مصوبات جلسه این بود این تکالیف بر عهده ما باشد تا با پیگیری که در حوزه تصمیم گیری انجام می شود بازنشستگی هزار و ۷۰۰ نفر انجام شود و هم بتوانیم همین تعداد نیروی جدید جوان را در شهرستان های شمال استان مشغول به کار کنیم.

‎وی افزود: مجموعه بنیاد برکت راور نیز تاکنون هزار و ۱۰۰ فقره تسهیلات پرداخت کرده که بخش زیادی به اشتغال و تولید منتهی شده است.

‎نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: طبق برنامه ای که اخیرا با ستاد اجرایی فرمان امام در تهران داشتیم قرار است تسهیلات به روش مشارکت مستقیم و ایجاد طرح های جدید اقتصادی در سال ۱۴۰۰ پرداخت شود.

پرطرفدارترین عناوین