تاریخ: ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ ، ساعت ۱۵:۰۶
کد خبر: ۱۶۲۳۹۹
می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کرمانشاه اعلام کرد: امسال ۱۶ معدن راکد استان با سرمایه‌گذاری ۱۴ میلیارد تومان و اشتغال‌زایی ۱۲۷ نفر در حوزه سنگ لاشه، مرمریت و قیر طبیعی فعال‌ شده است.
۱۶ معدن راکد کرمانشاه امسال فعال شد

به گزارش می متالز، «محسن دارابی» روز دوشنبه اظهارداشت: براساس برنامه ریزی انجام شده و اسناد اقتصادی استان، احیا واحدهای تولیدی و معادن راکد را به صورت ویژه در دستور کار قرار دادیم.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کرمانشاه با اشاره به اینکه ۲۰۲ معدن در سطح استان مجوز بهره‌برداری دارد، گفت: از این تعداد هم‌اکنون ۱۶۳ معدن فعال است.

دارابی با بیان اینکه تعداد معادن فعال تا دی ماه سال ۹۷، ۱۱۰ واحد بود که اکنون این آمار در حال افزایش است، افزود: سال گذشته ۲۲ معدن راکد استان به چرخه تولید بازگشت.

وی بر لزوم فعال سازی معدن ها در سطح استان تاکید کرد و افزود: به مدیران معادن راکد هشدار داده شده است که در صورت توقف فعالیت سلب مالکیت خواهند شد تا به افراد دیگری واگذار شوند.

رییس سازمان صمت با اشاره به استقبال مدیریت استان از حضور متقاضیان در برداشت محصولات معدنی گفت: شرکت ایمیدرو به زودی کار پتانسیل یابی در حوزه فرآوری مواد معدنی را در سطح استان آغاز خواهد کرد.

دارابی با بیان اینکه برداشت مواد معدنی از معادن استان محدود است، گفت: بیشتر برداشت ها از معادن استان مربوط به مصالح ساختمانی می شود.

 

فعال سازی ۲۶ واحد صنعتی

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به فعال سازی واحدهای صنعتی راکد نیز اشاره کرد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۲۶ واحد صنعتی راکد نیز در سطح استان به چرخه تولید بازگشتند.

رییس سازمان صمت افزود: این واحدها با سرمایه‌گذاری ۹۶۳ میلیارد تومان برای ۵۶۳ نفر در سطح استان اشتغال جدید ایجاد کردند.

دارابی با بیان اینکه این واحدها اغلب با سرمایه‌گذار جدید به چرخه تولید بازگشته‌اند، گفت: طبق برنامه‌ریزی سازمان صمت، سالانه واحدهای راکد به سرمایه‌گذاران متقاضی واگذار می‌شود.

دارابی عنوان کرد: از مهم‌ترین واحدهای صنعتی که امسال به چرخه تولید بازگشتند کارخانه اسیدسیتریک با سرمایه‌گذاری ۸۰۰ میلیارد تومان و شرکت نیرومحرکه الکترونیک بوده است.

وی اظهار داشت: مهم‌ترین برنامه سال جهش تولید این سازمان تأمین نقدینگی سرمایه ارزان ‌قیمت برای ۵۵ واحد از محل کمک‌های فنی و اعتباری بند الف تبصره ۱۸ به میزان ۲۹۷ میلیارد تومان تسهیلات است که تاکنون ۴۸ واحد از این تعداد به میزان ۱۹۸ میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده‌اند.

رییس سازمان صمت کرمانشاه گفت: همچنین امسال برای تکمیل هشت طرح نیمه‌تمام با سرمایه‌گذاری ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان و اشتغال‌زایی ۸۲۰ نفر برنامه‌ریزی‌شده که این طرح‌ها در مجموع ۸۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

دارابی افزود: قوطی زمزم، مرحله دوم مجتمع ذوب‌آهن بیستون، گسترش سوخت سبز، الکل جاویدان، مجتمع ذوب‌ آهن نورد شهری کرمانشاه و طرح توسعه صنایع چاپ و بسته‌بندی غرب کارتن از جمله این طرح‌هاست.