تاریخ: ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ ، ساعت ۱۵:۰۳
کد خبر: ۱۶۲۴۳۳
می متالز - بار دیگر مرز مسافربری میان ایران و عراق بسته شد، هر بار به دلیل شیوع ویروس کرونا. امروز چهار مرز مشترک میان ایران و عراق برای تردد مسافری بسته شده است؛ قرار است مرز مهران از فردا تعطیل خواهد شد.
چهار مرز مسافری مشترک بین ایران و عراق بسته شد

بار دیگر مرز مسافربری میان ایران و عراق بسته شد، هر بار به دلیل شیوع ویروس کرونا. امروز چهار مرز مشترک میان ایران و عراق برای تردد مسافری بسته شده است؛ قرار است مرز مهران از فردا تعطیل خواهد شد.

به گزارش می متالز، چهار مرز مشترک میان ایران و عراق برای تردد مسافری بسته شده است؛ قرار است مرز مهران از فردا تعطیل خواهد شد.

به‌گفته روح‌الله لطیفی، سخنگوی گمرک ایران براساس تصمیم استانداری‌ها،  تردد مسافری در مرزهای چذابه، شلمچه، تمرچین و کیله ممنوع اعلام شده است.

لطیفی می‌گوید: ترددها در مرزهای تمرچین و کیله در استان آذربایجان غربی از روز گذشته به مدت دو هفته ممنوع شده است. تردد مسافری مرز مهران نیز از فردا متوقف خواهد شد.

او شیوع ویروس کرونای انگلیسی در عراق را باعث بسته‌شدن مرزهای مشترک شده است.

در یک‌سال گذشته فقط مجوز تردد برای افراد خاص با ویزای تحصیلی، درمانی، شغلی و تجاری صادر می‌شد که در حال حاضر این ویزاها نیز ممنوعیت یا محدودیت تردد خواهند داشت.

عراق مهمترین مقصد صادراتی ایران است؛ ارزش کل صادرات ایران به عراق در ۹ ماهه سال جاری، ۲۰ میلیون تن به ارزش پنج میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش هفت درصدی در وزن را نشان می‌دهد. در طول شیوع ویروس کرونا بارها مرز ایران و عراق بسته شده است.