تاریخ: ۰۲ اسفند ۱۳۹۹ ، ساعت ۱۶:۱۹
کد خبر: ۱۶۲۵۲۲
می متالز - مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: کمک به پویایی و جلوگیری از توقف واحدهای فولادی از اولویت‌های این وزارتخانه به ویژه معاونت صنایع معدنی است.
جلوگیری از توقف واحدهای فولادی از اولویت‌های وزارت صمت است

به گزارش می متالز، سیف اله امیری، روز شنبه در بازدید از تعدادی از واحدهای فولادی آذربایجان شرقی افزود: واحدهای فولادی نقش بسزایی در تامین نیاز صنایع مختلف کشور و اشتغالزایی دارند و تدوام فعالیت ها از برنامه های این وزارتخانه است.

وی با تاکید بر ظرفیت های بالای صنایع معدنی در آذربایجان شرقی، اظهار داشت: در خصوص تغییرات در شیوه نامه ساماندهی عرضه و تقاضای زنجیره فولاد، امید است با تصویب قانون فولاد در مجلس و ارائه آیین نامه اجرایی دقیق و حساب شده بار سنگینی از دوش جامعه تولیدکنندگان فولاد برداشته شود.

در جریان سفر مدیرکل دفتر صنایع معدنی و رییس اداره فولاد وزارت صمت، در جلسه مشترکی با هیات مدیره و تعدادی از اعضای انجمن فولاد آذربایجان مشکلات و مسائل پیرامون این حوزه بررسی شد.

در این جلسه جمعی از اعضای این انجمن مواردی در خصوص شیوه نامه و پیشنهادهای تغییر و اعمال آن در قانون محتمله مصوبه در مجلس ارایه کرده و بازنگری اساسی در سه اصل عرضه مواد اولیه، محصولات تولیدی نهایی در بورس کالا و نحوه قیمت گذاری در بورس کالا را خواستار شدند.