تاریخ: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ ، ساعت ۱۱:۰۰
کد خبر: ۲۰۰۰۳۴
‌می‌متالز - گواهینامه CE Marking ذوب‌آهن اصفهان به منظور امکان دسترسی به بازار کشور‌های عضو اتحادیه اروپا و صدور محصولات به این کشور‌ها برای هفتمین سال متوالی تمدید شد.

به گزارش می‌متالز، سیدحسین دیباجی مدیر کیفیت فراگیر شرکت ضمن اعلام خبر فوق گفت: ممیزی سالیانه گواهینامه نشان CE توسط سرممیز موسسه ICDQ اسپانیا، طی دو روز بدون اعلام عدم انطباق عمده با موفقیت انجام شدهمچنین. با توجه به شرایط ویژه ناشی از بحران شیوع کرونا این ممیزی با استفاده از بستر اینترنت و بصورت از راه دور (Remote audit) صورت پذیرفت.

وی افزود: مهمترین هدف نشان CE حصول اطمینان مصرف کنندگان اروپایی نسبت به انطباق محصولات با الزامات مربوطه است و دریافت این گواهینامه برای تولیدکنندگان محصولات به معنی گواهی امکان عرضه محصولات مورد نظر به اتحادیه اروپا خواهد بود و الصاق این نشان بر کلیه محصولات وارداتی به اتحادیه اروپا الزامی است.

دیباجی از معاون برنامه ریزی و توسعه و کلیه مدیریت‌هایی که در انجام موفقیت آمیز این ممیزی همکاری داشتند، به خصوص مدیریت‌های آزمایشگاه مرکزی، نورد، فولادسازی، اتوماسیون و ارتباطات، امور فنی و برنامه ریزی تولید، بازاریابی و صادرات، مهندسی فروش و توسعه بازار، نسوز، بازاریابی و فروش داخلی و فن آوری اطلاعات تشکر و قدردانی کرد.

در این ارتباط محسن شهسواری سرپرست تضمین کیفیت ذوب آهن گفت: صدور محصولات تولیدی این شرکت به اتحادیه اروپا منوط به انطباق این محصولات با استاندارد EN ۱۰۰۲۵ است که در این راستا شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان به منظور امکان دستیبابی به این بازار نسبت به اخذ این نشان اقدام و مجوز ورود به بازار‌های اروپایی را بدست آورد. در واقع نشان CE تطابق محصول با الگو‌ها و دستورالعمل‌های تعریف شده در این اتحادیه را نشان می‌دهد. به عبارت دیگر، داشتن این علامت بیانگر رعایت حداقل الزامات اساسی تعریف شده در زمینه تولید محصولات جهت حفاظت از سلامتی و ایمنی مصرف کننده و نیز محیط زیست است.

منبع: ایراسین