تاریخ: ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ ، ساعت ۱۴:۴۸
کد خبر: ۲۰۱۲۷۴
میدکو در مسیر توسعه کشور
‌می‌متالز - در نوزدهمین روز اسفند ماه ۹۹ و در خجسته ایام با سعادت مبعث پیامبراکرم، با سخنرانی دکتر قاسمی، رئیس هیات مدیره میدکو، بهره برداری از مجتمع فولاد زرند ایرانیان آغاز شد.

به گزارش می‌متالز به نقل از روابط عمومی میدکو، دکتر مجید قاسمی در آغاز این مراسم ضمن تسلیت شهادت امام موسی کاظم (علیه السلام) گفت: آغاز بهره برداری از این پروژه بزرگ که به نام امیرالمومنین متبرک است، در این ماه که به ولادت امیرالمومنین (علیه السلام) مزین است را تبریک می‌گویم.

رییس هیات مدیره میدکو، افزود: به شما خدا قوت می‌گویم که یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های صنعتی کشور را در شهر زرند اجرا کردید.

دکتر قاسمی در ادامه گفت: با افتخار و در کمال تواضع این هدیه اقتصادی را به ملت ایران تقدیم می‌کنیم و به همه مسوولان استان، شهرستان، دکتر پورمند، دکتر سهراب نژاد، مهندسان، کارگران و همه تلاشگران این عرصه که، چون سربازان مجاهد، برای به نتیجه رسیدن این پروژه بزرگ تلاش کردید، خدا قوت می‌گویم.

وی افزود: از هیات مدیره بانک پاسارگاد هم به دلیل هماهنگی و همراهی با بخش اقتصاد تشکر می‌کنم، زیرا با این همدلی و هماهنگی میان بخش مالی و اقتصادی توانستیم این پروژه عظیم را به نتیجه برسانیم.

دکتر علی اصغر پورمند هم در این مراسم، ضمن تسلیت این روز و تبریک ایام مبعث گفت: از تلاش همه کسانی که در اجرای این پروژه گامی برداشتند تشکر می‌کنم. از گروه مالی پاسارگاد هم به دلیل حمایت هایشان قدردانی کرده و امیدواریم با توکل بر خداوند و استعانت از حضرت حق، بتوانیم شاهد موفقیت‌های بیشتر در عرصه‌های مختلف و سربلندی ایران اسلامی باشیم.

دکتر ماشاالله سهراب نژاد، مدیرعامل فولاد زرند ایرانیان هم در این مراسم گفت: این روز، روز بزرگی ست، زیرا بزرگ‌ترین پروژه فولادی پس از انقلاب، در ایران، به بهره برداری رسید.

وی افزود: این پروژه در سال ۹۲ و در شرایط تحریم آغاز شد و طی ۷ سال با ایستادگی، همت و قاطعیت تک تک مدیران با تجربه، مهندسان جوان و فعال، کارگران پرتلاش، پیمانکاران نجیب و همدل و با همراهی مسوولان استان و شهرستان به نتیجه رسید.

دکتر سهراب نژاد گفت: بهره برداری از فولاد نه تنها در پیشرفت اقتصادی شهرستان و استان تاثیر بسیار دارد که با تولید ۱/۷ میلیون تن فولاد در اقتصاد ایران هم تاثیر بسیار خواد داشت.

وی افزود: زنجیره تولید فولاد از معدن خمرود و جلال آباد آغاز می‌شود، با تولید۴ میلیون تن کنسانتره، ۲/۵ میلیون تن گندله، ۱میلیون و ۲۰۰هزار تن کک، پیش رفته و امروز با این بهره برداری، چرخه تولید ۱/۷ میلیون تنی فولاد کامل می‌شود.

دکتر سهراب نژاد با اشاره به اشتغال مستقیم بیش از ۶۵۰۰ جوان و هزاران نفر به صورت غیرمستقیم، ناشی از اجرای این پروژه، گفت: اجرای این پروژه حاصل ۱۰ میلیون مترمکعب خاکبرداری و خاکریزی، ۳۱۰ هزار مترمکعب بتن ریزی، ۱۳۵ هزار تن تجهیزات، ۸۰۰ هزار قطر اینچ پایپینگ و ۲۵۳۰ کیلومتر کابل کشی بود.

دکتر سهراب نژاد در پایان سخنان خود ضمن قدردانی از مسوولان مربوطه گفت: در تمام این سال‌ها مسوولان با رعایت تمام قوانین، از ما حمایت کرده اند و من قدردان این بزرگواران هستم.

در پایان این مراسم، امام جمعه، نماینده مردم زرند در مجلس شورای اسلامی و فرماندار زرند در سخنانی جداگانه از تلاش‌های میدکو و زیسکو در اجرای این پروژه، اشتغال جوانان و پیشرفت اقتصادی شهرستان قدردانی کردند.

بهره برداری از بزرگ‌ترین پروژه فولادی پس از انقلاب شکوهمند اسلامی

بهره برداری از بزرگ‌ترین پروژه فولادی پس از انقلاب شکوهمند اسلامی

منبع: میدکو