تاریخ: ۰۷ فروردين ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۶:۴۳
کد خبر: ۲۰۳۱۱۸
‌می‌متالز - تولید مس معدنی انگلوامریکن در شیلی طی سال گذشته به ۶۴۷ هزار و ۴۰۰ تن رسید که ۱.۵ درصد نسبت به سال ۲۰۱۹ افزایش داشت.

به گزارش می‌متالز به نقل از مس پرس، همچنین، تولید فصل چهارم با افزایش ۵.۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، به ۱۶۷ هزار و ۸۰۰ تن رسید. افزایش تولید در فصل چهارم، عمدتا به دلیل دسترسی ایجاد شده به آب صنعتی در معدن Los Bronces بود، اما تعمیر و نگهداری برنامه ریزی شده واحد کولاهاوسی، تا حدی اثر این عامل مثبت را کاهش داد.


تولید Los Bronces با رشد ۳۳.۸ درصدی به ۹۵ هزار و ۹۰۰ تن رسید که عامل اصلی آن، افزایش ۸۲ درصدی استخراج با توجه به دسترسی به آب بود که عیار پایین‌تر از انتظار کانسنگ (۰.۷۷ درصد در مقابل انتظار ۰.۹۹ درصد) تا حدی از تاثیر مثبت آن کاست.


تولید قابل تخصیص کولاهاوسی حدود ۵۹ هزار و ۲۰۰ تن بود که افت ۰،۱۸ درصدی را ثبت کرد؛ کاهش ۱۲ درصدی استخراج به دلیل تعمیر و نگهداری و همچنین عیار پایین‌تر کانسنگ ۱،۱۸ درصد در مقایسه با ۱.۲۵ درصد) ناشی از تغییر طرح معدن با توجه به محدودیت‌های کووید-۱۹ از عوامل موثر در کاهش تولید بودند. تولید معدن El Soldado نیز به دلیل عیار پایین‌تر کانسنگ (۰.۸۴ درصد در مقایسه با ۱.۰۲ درصد) با افت ۱۴.۸ درصدی به ۱۲ هزار و ۷۰۰ تن رسید.


برنامه تولید انگلوامریکن برای سال جاری بین ۶۴۰ تا ۶۸۰ هزار تن است که تحت تاثیر وقفه‌های ناشی از کووید-۱۹ خواهد بود.


منبع: CRU، مس پرس