تاریخ: ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۱:۵۷
کد خبر: ۲۰۳۲۶۹
‌می‌متالز - قیمت بیلت وارداتی در چین در سطوح بالایی تثبیت شده که با توجه به رشد شدید قیمت قرارداد‌های میلگرد در بازار فیوچرز و رشد قیمت بیلت در بازار داخلی دور از انتظار نبود. برخی معتقدند این روند فعلا ادامه دارد. آخرین معاملات بیلت مالزی در ۶۴۰ دلار هر تن سی اف آر چین حمل ماه می‌نهایی شده که نشان از رشد هفتگی ۱۰ دلاری داشته است. بیلت ویتنام نیز ۶۳۵ تا ۶۴۰ دلار هر تن سی اف آر چین است که ۴ تا ۹ دلار رشد داشته است. بیلت کره جنوبی نیز ۶۴۵ دلار هر تن سی اف آر چین است.

به گزارش می‌متالز، جو بازار مثبت شده و فعالیت‌ها بهبود یافته است. قیمت قرارداد فیوچرز میلگرد در چین جمعه اخیر ۲۳ دلار رشد داشته و بیلت در بازار داخلی نیز با افزایش بازرسی‌های زیست محیطی رشد چشمگیر ۲۱ دلاری را تجربه نمود. با تداوم کاهش تولید در تانگشان انتظار می‌رود این روند صعودی قیمت ادامه داشته باشد.

از آنجایی که چین گرداننده اصلی روند قیمت گذاری بیلت در بازار جنوب شرق آسیاست انتظار می‌رود قیمت‌های پیشنهادی به منطقه به زودی بالاتر برود. البته با توجه به رکود بازار مقاطع این منطقه باید دید روند قیمت بیلت در بازار جنوب شرق آسیا از بازار چین پیروی خواهد کرد یا خیر.

منبع: ایفنا