تاریخ: ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۲:۱۶
کد خبر: ۲۰۳۲۷۹
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر:
‌می‌متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: در سال گذشته ۲۶۸ جواز صنعتی در این استان خارج از مناطق ویژه اقتصادی صادر شد که در مقایسه با سال ۹۸ رشد ۵۷ درصدی نشان می‌دهد.

به گزارش می‌متالز، سید حسین حسینی افزود: پارسال با توجه به مجوز‌های صادر شده پیش‌بینی سرمایه‌گذاری در استان بوشهر ۲۸ هزار و ۵۱۰ میلیارد ریال بود که نسبت به سال ماقبل ۱۶۵ درصد رشد و پیش بینی اشتغال نیز ۶ هزار و ۴۸۱ نفر است که نسبت به سال ۹۸ افزایش ۹۰ درصدی داشته است.

وی بیان کرد: همچنین در سال ۹۹ شمار پروانه‌های بهره‌برداری نیز ۵۴ فقره بود که نسبت به سال ۹۸ از افزایش ۳۸درصدی برخوردار است.

حسینی ادامه داد: علاوه براین در سال گذشته ۲۷ واحد صنعتی راکد با ۱۷۸ فرصت شغلی در داخل و خارج از شهرک‌های صنعتی استان بوشهر با همکاری شبکه بانکی، سازمان امور مالیاتی، تامین اجتماعی و دستگاه‌های خدمات رسان احیا شدند.

وی افزود: موانع تولید سازمان صنعت، معدن و تجارت نیست و عمده مشکلات صنعت‌گران مربوط به حوزه‌های بانک، مالیات، تامین اجتماعی یا زیرساخت‌های آب، برق و گاز است.

حسینی عنوان کرد: میزان تامین مالی نظام بانکی برای واحد‌های صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ یکسان است که با هدف اعمال ابزار تشویقی باید ساز و کار مناسب آن لحاظ شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر ادامه داد: در حوزه تولید برخی مشکلات نیز مربوط به قوانین و مقررات است، زیرا در برخی از آن‌ها قوانین در تعارض با یکدیگر هستند.

حسینی اظهار داشت: حمایت از تولید باید فراگیر باشد و سه مجموعه دولت، مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه باید برای مانع زدایی و پشتیبانی از تولید ساز و کار‌های مورد نیاز را اعمال کنند.

وی در ارتباط با راه‌های مقابله با قاچاق کالا نیز اظهار داشت: یک بخش از حمایت‌ها از تولید مبارزه با قاچاق کالا است که در این حوزه قانون یک سری تکالیف برای دستگاه‌های ذیربط مشخص کرده‌است.

حسینی افزود: یکی از این قوانین تعریف سامانه جامع انبار‌ها است تا کالا‌های وارداتی و خروجی از انبار‌ها باید ثبت و ضبط شود.

منبع: شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت (شاتا)