تاریخ: ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۱:۴۵
کد خبر: ۲۰۳۲۹۷
‌می‌متالز - هواپیمایی لوفت‌هانزا پس از ۱۴ ماه، بار دیگر پرواز‌های خود به ایران را از سر می‌گیرد.

به گزارش می‌متالز، شرکت هواپیمایی لوفت هانزا در خبر کوتاهی اعلام کرد: پرواز‌های خود به تهران را بار دیگر از سر می‌گیرد.

براساس اعلام این شرکت، نخستین پرواز در تاریخ ۱۶ آوریل ۲۰۲۱ (جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰) از مبدأ فرودگاه امام خمینی (ره) به مقصد فرودگاه فرانکفورت و بالعکس انجام خواهد شد.

هواپیمایی لوفت هانزا در ۱۸ دی ماه ۹۸ (۸ ژانویه ۲۰۲۰) پس از سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی اعلام کرد پرواز‌های خود به مقصد تهران را تا پایان مارس ۲۰۲۱ (۱۰ فروردین ۹۹) متوقف خواهد کرد، اما پس از آن بار‌ها توقف پرواز‌های خود به ایران را تمدید کرد.

این شرکت در اقدام عجیب دیگری چند روز پس از صدور اطلاعیه توقف پرواز‌های خود به تهران، از توقف پرواز‌های عبوری هواپیما‌های این شرکت از آسمان ایران نیز خبر داد.

این در حالی است که سازمان هواپیمایی کشوری و سازمان جهانی هوانوردی (ایکائو) بار‌ها در نوتام‌های متعددی از امن بودن آسمان ایران خبر داده بودند.

گفتنی است، آبان ماه سال گذشته محمد مهدی کربلایی، مدیرعامل فرودگاه امام خمینی (ره) در نشست خبری از مذاکره این فرودگاه با این شرکت هواپیمایی آلمانی برای بازگشت به ایران خبر داده بود.

لوفت هانزا، شرکت هواپیمایی حامل پرچم (Flag Career) آلمان است که مجموعاً ۲۹۷ فروند انواع هواپیما را در اختیار داشته و به ۲۲۰ مقصد در کشور‌های دنیا، پرواز دارد؛ درآمد این شرکت در سال ۲۰۱۷، ۳۵.۵ میلیارد یورو بوده است.

منبع: پایگاه خبری اتاق ایران