تاریخ: ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۸:۲۹
کد خبر: ۲۰۳۳۶۲
رییس جمهور:
می متالز - اگر پتروشیمی و صنایع معدنی نبود سال 99 برای تأمین ارز مورد نیاز کشور حتماً با مشکلات مواجه می‌شدیم؛ مردم با همه وجود از صنعت پتروشیمی و صنایع معدنی در کشور قدردانی کنند.

به گزارش می‌متالز به نقل از مس پرس، حجت‌الاسلام‌ و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهور این مطلب را هم‌زمان با روز جمهوری اسلامی در آیین افتتاح ۵ طرح ملی وزارت صنعت، معدن و تجارت در کشور، بیان کرد.
وی گفت: بیشترین میزان تأمین ارز در سال ۹۹ از محل صادرات محصولات پتروشیمی و صنایع معدنی کشور حاصل شده است.
رییس جمهور تصریح کرد: همه صنایع کشور در سال ۹۹ برای آبادانی کشور تلاش مضاعفی کردند، اما صنایع پتروشیمی و معدنی در این بین به عنوان ۲ رکن اساسی، بیشترین ارز مورد نیاز کشور را تأمین کردند و با این کار بزرگ خود دشمن را مأیوس و مردم را امیدوار کردند.
دکتر روحانی افزود: امروز بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان طرح و پروژه افتتاح شد و حدود ۱۳۰۰ نفر با این طرح‌ها مشغول به‌کار شدند.
به گفته رییس جمهور، مجریان این طرح‌ها تقاضای افزایش سرمایه‌گذاری و توسعه تولید داشتند. همه این‌ها آمادگی دارند برای توسعه بیشتر و برای اینکه شرایط بهتری را داشته باشند.
وی ادامه داد: البته دیگران هم در بخش‌های مختلف، در صنایع دارویی، غذایی، صنایع مربوط به لوازم خانگی، خودرو، بخش کشاورزی همه جا سهیم و شریک بودند، همه جا فعالیت بوده و همه جا صادرات بوده است. منتها صادرات در پتروشیمی و صنایع معدنی به عنوان دو رکن اساسی بوده است و این‌ها بیشترین ارز مورد نیاز ما را تأمین کردند و دست‌شان درد نکند.

منبع: مس پرس