تاریخ: ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۲:۳۹
کد خبر: ۲۰۳۳۶۵
‌می‌متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: طی سال گذشته ۶۰ فقره پروانه بهره برداری در استان صادر و برای به بهره‌برداری رسیدن این معادن بیش از ۵۵۳ میلیارد ریال سرمایه گذاری در این استان انجام شده است.

به گزارش می‌متالز، غلامرضا بابایی روز یکشنبه افزود: با به بهره برداری رسیدن این ۶۰ معدن در سال گذشته، ذخیره قطعی معادن ۲۸ میلیون و ۱۱۵ هزار تن است که سالانه بیش از یک میلیون و ۲۶ هزار تن انواع مواد معدنی از این معادن استخراج خواهد شد.

وی اضافه کرد: در سال گذشته ۳۱ فقره پروانه اکتشاف و ۴۲ فقره گواهی کشف نیز در این استان صادر شده که برای رسیدن به مرحله گواهی کشف محدوده‌های اکتشافی بیش از ۵۷۵ میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شده است.

وی ادامه داد: هم اکنون ۵۸ معدن دارای گواهی کشف در استان با ذخیره قطعی ۲۲ میلیون و ۹۹۱ هزار تن و حجم سرمایه گذاری بیش از ۵۸۴ میلیارد ریال در حال تکمیل عملیات اکتشافی است که در آینده به بهره برداری خواهد رسید.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: در حال حاضر ۵۰۴ معدن دارای پروانه بهره برداری معتبر با حجم ذخیره قطعی بیش از یک میلیارد و ۲۲۷ میلیون تن در حال فعالیت است.

بابایی افزود: این معدن‌ها با حجم سرمایه گذاری بیش از ۴ هزار و ۱۷۳ میلیارد ریال و ایجاد اشتغال مستقیم برای ۵ هزار و ۲۷۳ نفر در استان مشغول به فعالیت است.

وی اضافه کرد: سالانه ۱۶ میلیون و ۵۳۴ هزار تن در این استان استخراج و راهی بازار‌های داخلی و خارجی می‌شود.

آذربایجان‌غربی از نظر صنعتی یکی از استان‌های کم‌برخوردار کشور به شمار می‌رود، اما با اجرای قانون خروج از رکود اقدامات خوبی در راستای بازگشت واحد‌های تولیدی و صنعتی این استان به مدار تولید و جذب سرمایه آغاز شده است.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) آذربایجان‌غربی