تاریخ: ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۱:۵۶
کد خبر: ۲۰۳۴۵۸
‌می‌متالز - تولید جهانی طلا طی سال ۲۰۲۰ میلادی نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد افت ۳ درصدی بود.

به گزارش می‌متالز به نقل از وب سایت سازمان مطالعات زمین شناسی آمریکا USGS میزان تولید معادن طلای جهان در سال ۲۰۲۰ میلادی با کاهش ۳ درصدی نسبت به سال پیش از آن به ۳ هزار و ۲۰۰ تن رسید. میزان تولید فلز زرد در سال ۲۰۱۹ میلادی ۳ هزار و ۳۰۰ تن ثبت شده بود.
همچنین طی سال گذشته میلادی چین با تولید ۳۸۰ تن طلا و بدون تغییر نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۹ میلادی همچنان در صدر تولید کنندگان این فلز در جهان قرار گرفت. استرالیا نیز با تولید ۳۲۰ تن طلا در رتبه دوم جهان جای گرفت. روسیه به عنوان سومین کشور برتر تولید کننده طلا در جهان توانست طی سال ۲۰۲۰ میلادی ۳۰۰ تن فلز زرد تولید کند.

اثر کرونا

تولید طلا در آمریکا از ۲۰۰ تن در سال ۲۰۱۹ میلادی با کاهش ۵ درصدی به ۱۹۰ تن در سال ۲۰۲۰ میلادی رسید. علت این کاهش تولید اعمال محدود یت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا عنوان شده است.
طی مدت یاد شده، کانادا با تولید ۱۷۰ تن، غنا با تولید ۱۴۰ تن و اندونزی با تولید ۱۳۰ تن فلز زرد به ترتیب در رتبه‌های پنجم تا هفتم جهان جای گرفتند.
روند تولید معادن طلا طی سال ۲۰۲۰ میلادی در کشور‌های آرژانتین، چین، مالی و سودان نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۹ میلادی بدون تغییر ماند. این در حالی است که در کشور‌های استرالیا کانادا، غنا و روسیه میزان تولید فلز زرد نسبت به سال قبل با کاهش جزئی مواجه بود.

منبع: ایمیدرو