تاریخ: ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۹:۴۱
کد خبر: ۲۰۳۴۸۴
فیروزی در تشریح نشست کمیسیون صنایع و معادن مجلس:
‌می‌متالز - سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از بررسی راهکار‌های پشتیبانی از تولید و مانع زدایی در کمیسیون متبوعش خبر داد.

به گزارش می‌متالز، حجت الله فیروزی در تشریح نشست امروز (یکشنبه ۱۵ فروردین ماه) کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: در نخستین جلسه کمیسیون صنایع و معادن در سال ۱۴۰۰، راهکار‌های تحقق شعار سال یعنی «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» مورد بررسی قرار گرفت و اعضای کمیسیون مباحث مورد نظر خود را مطرح کردند.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در جلسه امروز بر ضرورت شناخت موانع پیش روی تولید و راهکار‌هایی که موجب پشتیبانی از تولید می‌شود تاکید شد، به مباحث مطرح شده از سوی نمایندگان اشاره کرد و افزود: از آنجا که قانونگذاری پروسه زمان بری دارد و در برخی موارد بخشی از قوانینی که در مجلس تصویب می‌شود، برای زمان محدودی است، مانند مباحث طرح شده درباره فولاد و خودرو، در جلسه امروز پیشنهاد شد، موضوعاتی که منحصر به موضوعات خاص می‌شود، در قالب اصل ۸۵ قانون اساسی مورد بررسی قرار گیرد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد: مقرر شد به منظور تحقق شعار سال، نظارت‌های کمیسیون صنایع و معادن در قالب بازدید‌های میدانی افزایش یابد تا موانع پیش روی تولید به درستی مشخص شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به بررسی موانع موجود در نظام بانکی در حوزه تولید، ادامه داد: از آنجا که منابع بانکی لازمه راه اندازی و بقا واحد‌های تولیدی است، مقرر شد کمیسیون با رایزنی با سایر کمیسیون‌ها اصلاحاتی در حوزه نظام بانکی انجام دهند.

منبع: خبرگزاری مجلس شرای اسلامی (خانه ملت)