تاریخ: ۰۸ فروردين ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۱:۴۰
کد خبر: ۲۰۳۵۴۸
‌می‌متالز - بازار صادرات محصولات فولادی ایران نظیر بیلت و اسلب خوب بوده است، اما به دلیل تعطیلات نوروز از تب و تاب آن کاسته شده است.

به گزارش می‌متالز، تاجری در این باره گفت:” هیچ فروشی برای بیلت و اسلب کارخانجات تولیدی وجود ندارد، زیرا همه از تعطیلات لذت می‌برند. ”

 

محصولات فولادی ایران؛ اسلب

با وجود فعالیت کم، معاملاتی در بازار منعقد شد.

منابع گفتند که مشتریان از اندونزی ۶۰ هزار تن اسلب ایرانی را از طریق تجار رزرو کرده اند. آن‌ها اضافه کردند که معامله در حدود ۶۵۰ تا ۶۷۰ دلار به ازای هر تن سی اف آر انجام شده است. این قیمت هنوز کمتر از پیشنهاد مواد غیر ایرانی به جنوب شرقی آسیا با قیمت اسلب ۷۰۰-۷۲۰ دلار به ازای هر تن سی. اف. ار بوده است.

منابع گفتند که حدود ۳۰۰۰۰ تن محموله اسلب از جانب یکی از تامین کنندگان عمده ایران، یعنی فولاد خوزستان بوده است، زیرا این کارخانه قبلا با قیمت ۵۹۲ دلار هر تن فوب معامله کرده است.

گفته می‌شود که ۳۰ هزار تن دیگر از جانب فولاد هرمزگان است. اما مشخص نبود که آیا این بار توسط یک تاجر در مناقصه قبلی رزرو شده است، یا انتظار برنده شدن در مناقصه جدید فولاد هرمزگان را نداشته است.

 

فولاد خوزستان

فولاد خوزستان همچنین مناقصه‌ای برای ۳۰۰۰۰ تن اسلب در روز جمعه در نظر گرفته است، اما تامین کننده‌ای گفت که این شرکت قیمت مشخصی ندارد و منتظر پیشنهادات است.

 

ارزیابی قیمت محصولات فولادی ایران: اسلب

ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای اسلب صادراتی ایران در ۲۴ مارس ۵۹۲ دلار به ازای هر تن فوب بوده است.

بازار صادرات بیلت ایران نیز ساکت بوده است. گزارش شده است که چندین کارخانه مناقصه دارند که باید در پایان هفته بسته شوند، اما قیمت مشخصی نیست.

بازرگانان بیلت ایران را به تایلند با قیمت ۵۹۵ دلار به ازای هر تن سی اف آر ارائه می‌دهند، که نسبت به هفته قبل ۱۰-۱۵ دلار در هر تن بیشتر است. در همین حال در چین پیشنهادات بیلت ایرانی تا ۶۱۲ تا ۶۲۰ دلار به ازای هر تن شنیده شد.

هزینه حمل و نقل به جنوب شرقی آسیا ۳۵ دلار به ازای هر تن بوده است، در حالی که برای چین ۴۰-۴۵ دلار بود.

 

ارزیابی قیمت بیلت

ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای بیلت صادراتی ایران ۵۴۵-۵۵۰ دلار به ازای هر تن فوب بوده است.

منبع: پایگاه خبری آرتان پرس

مطالب مرتبط