تاریخ: ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۲:۳۷
کد خبر: ۲۰۳۵۷۴
‌می‌متالز - با رشد چشمگیر ارز‌های دیجیتال بخصوص بیت کوین در چند ماه اخیر، اکنون شاهد حرکت دولت‌ها و حاکمیت‌ها به سمت ایجاد نظارت بیشتر و اعمال قانون بیشتر برای محدود کردن و یا تحت نظر گرفتن ارز‌های دیجیتال هستیم.

به گزارش می‌متالز، به منظور نظارت بیشتر بر معاملات ارز‌های دیجیتال به ویژه بیت کوین، رئیس سابق کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا SEC جی کلیتون در مصاحبه با شبکه CNBC از قانون گذاری این ارز دیجیتال خبر داد.

جی کلیتون در مورد نگاه SEC به بیت کوین گفت: با اینکه بیت کوین یک توکن بهادار محسوب نمی‌شود، اما لزوما به این معنی نیست که لازم نیست روی آن نظارتی وجود داشته باشد.

وی با اشاره به نظارت دولت‌ها در حوزه ارز‌های دیجیتال افزود: قانون گذاری دارایی‌های دیجیتال مانند بیت کوین، توسط دولت‌ها و حاکمان تعین می‌شود و انتظار می‌ورد که این قانون گذاری‌ها به صورت مستقیم و غیر مستقیم در این حوزه اعمال شود.

جی کلیتون در جریان این مصاحبه در نقش یک شهروند این گفته‌ها گفت: کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در زمان جی کلیتون به دلیل مقابله با عرضه اولیه کوین‌های ثبت نشده و جعلی با فشار زیادی مواجه شد و ضربه شدید را متحمل شد.

قابل ذکر است؛ کمیسیون SEC همچنین تمام درخواست ثبت صندوق‌های قابل معامله بیت کوین را رد کرد و از شرکت ریپل شکایت کرد.

براساس آنچه جی کلیتون در حوزه قانون گذاری برای ارز‌های دیجیتال گفت باید فهمید که قانون گذاری در حوزه ارز‌های دیجیتال به صورت بین المللی و داخلی محتمل خواهد بود با اینکه جی کلیتون گفته است نظرات و گفته‌های او فقط به عنوان یک شهروند است و جنبه اجرایی و ... ندارد، اما این فرضیه که ممکن است بیت کوین با قوانینی بین المللی رو به رو شود بیشتر قوت خواهد گرفت.

منبع: اگزیم نیوز