تاریخ: ۱۶ فروردين ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۳:۴۷
کد خبر: ۲۰۳۷۷۸
‌می‌متالز - افزایش قیمت نفت در بازار‌های جهانی از ابتدای سال ۲۰۲۱ تاکنون باعث شده تا مجموع ثروت میلیاردر‌های نفتی در جهان، ۵۱ میلیارد دلار افزایش یابد.

به گزارش می‌متالز و براساس فهرست میلیاردر‌های اعلام شده از سوی بلومبرگ، هارولد هَم‌ساو، هم اکنون ثروتمندترین میلیاردر نفتی در آمریکا به شمار می‌رود و از ابتدای سال جاری تاکنون مجموع داراییش ۳.۳ میلیارد دلار افزایش یافته و به ۸.۴ میلیارد دلار رسیده است.

سهام "هَم ساو" در شرکت نفتی کانتینانتال ریسورسز، از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۹ درصد رشد کرده است.

دارایی گوآتام آدانی میلیاردر هندی هم که در حوزه‌هایی نظیر بنادر، کالا‌های اساسی و نیروگاه‌ها سرمایه‌گذاری کرده، در سه ماهه نخست سال جاری از ۲۳.۳ میلیارد دلار به ۵۷.۱ میلیارد دلار رسیده است.

در واقع بنابه فهرست میلیارد‌های بلومبرگ وی بیشترین رشد ثروت را در بین ثروتمندان جهان طی ماه‌های گذشته از سال جاری داشته است.

به طور کلی، در سه ماهه نخست سال جاری ثروت میلیارد‌های جهان به طور متوسط ۱۰ درصد رشد کرده و در واقع آن‌ها بیشترین رشد دارایی را در میان میلیاردر‌های فعال در حوزه‌های مختلف اقتصادی داشته‌اند.

طی ماه‌های گذشته صنعت نفت از جمله صنایعی بوده که توانسته به شکل قابل قبولی توجه سرمایه‌گذاران را به خود جلب کند.

درواقع در شاخص S&P ۵۰۰ بورس وال استریت هم شرکت‌های فعال در حوزه انرژی بهترین عملکرد را به ثبت رسانده‌اند.

یادآور می‌شود؛ کارشناسان بر این باورند که صنعت انرژی همچنان پتانسیل افزایش ارزش سهام را در بورس‌های بین المللی دارند.

شایان ذکر است که برخی بانک‌های بزرگ بین المللی از جمله جی پی مورگان و گلدمن ساکس نیز در ماه فوریه اعلام کرده بودند انتظار یک صعود شارپی در قیمت نفت دارند؛ چراکه اقتصاد‌های بزرگ جهان در دوران پساکرونا روند رشد خوبی را در پیش گرفته‌اند.

منبع: اگزیم نیوز