تاریخ: ۱۶ فروردين ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۳:۵۳
کد خبر: ۲۰۳۷۸۰
رئیس کل بیمه مرکزی مطرح کرد:
‌می‌متالز - رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به نامگذاری سال جدید، گفت: امنیت بخشی به فضای تولید در کشور از ماموریت‌های جدی صنعت بیمه است که از مصادیق رفع موانع تولیدی نیز به شمار می‌رود.

به گزارش می‌متالز، «غلامرضا سلیمانی» در جمع مدیران عامل صنعت بیمه و اعضای هیات عامل نهادناظر، افزود: با کاهش خسارات روز‌های درخشان‌تر و وضعیت مناسب‌تری در انتظار صنعت بیمه خواهد بود و در صورت ادامه این روند سهم بیشتری از بازار‌های مالی کشور به این صنعت اختصاص خواهد یافت.

وی با ابراز رضایت از عملکرد شرکت‌ها در سال ۱۳۹۹ نسبت به ضرورت توجه بیشتر به توسعه بیمه‌های زندگی در کشور تاکید کرد و گفت: راه‌اندازی شرکت‌های متعدد تخصصی در حوزه بیمه‌های زندگی از جمله ابزار مهم برای افزایش ضریب نفوذ این رشته آینده‌نگر و حمایتی یک ضرورت آشکار است.
رئیس کل بیمه مرکزی اظهار داشت: میزان سرانه حق بیمه و همچنین پوشش‌های متعدد بر آن از رشد خوبی برخوردار بوده، اما با توجه به معیار‌ها و استاندارد‌های جهانی هنوز ظرفیت‌های بسیاری برای توسعه صنعت بیمه در کشور وجود دارد.
وی با اشاره به اهمیت تحقق شعار سال گفت: امنیت بخشی به فضای تولید در کشور از ماموریت‌های جدی صنعت بیمه است که خود از مصادیق رفع موانع تولیدی نیز به شمار می‌روند.
سلیمانی خاطرنشان کرد: تسهیل در امر خدمات رسانی و فراهم سازی فضای مطلوب برای تولیدکنندگان و همچنین توجه بیشتر به بیمه‌های اعتباری، موسسات تضمین بیمه‌ای و رشته‌های دیگر بیمه‌ای از بستر‌های لازم برای تحقق شعار امسال محسوب می‌شوند.
رئیس شورای عالی بیمه بر ضرورت بازسازی و احیای ظرفیت‌های بیمه‌ای در کشور برای مشارکت صنعت در تحقق شعار سال تاکید کرد و گفت: کاهش زمان صدور مجوز‌های بیمه‌ای در حوزه طرح‌های نوین، حذف تدریجی امضای طلایی، کوتاه شدن فاصله بین وقوع حادثه و پرداخت خسارت، حمایت از بنگاه‌های تولیدی و حذف موانع بروکراسی از جمله راهبرد‌های نهاد ناظر و صنعت بیمه است.
وی از همکاری‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای به عنوان فرصت طلایی برای صنعت بیمه یاد کرد و گفت: شناسایی و مذاکره با شرکت‌های خارجی و حضور در مناسبات بیمه‌ای به خصوص در بخش بیمه اتکایی، میزان پرتفوی و ضریب نفوذ بیمه را به شکل محسوسی افزایش خواهد داد.
رئیس کل بیمه مرکزی به موانع و راهکار‌های تعامل بین المللی اشاره کرد و افزود: ارتباط عمیق و سودمند با کشور‌های پیشرفته دنیا در گرو تکمیل زیرساخت‌های توسعه‌ای و حرکت پرشتاب در مسیر دیجیتالی، هوشمندسازی و خدمات الکترونیکی بیمه‌ای است.
وی کسب رتبه نخست فن آوری اطلاعات و ارتباطات بیمه مرکزی را برای سومین سال پیاپی از نشانه‌های بارز اراده صنعت بیمه در امر توسعه الکترونیکی یاد کرد و گفت: افتخار دریافت جایزه نخست از دست رئیس جمهور برای تمامی ارکان صنعت بیمه، ارزشمند است و با تکمیل فعالیت سامانه‌های الکترونیکی صنعت بیمه و تقویت بخش‌های مرتبط با پرداخت آنلاین خسارات، ادامه این روند دور از دسترس نخواهد بود.
سلیمانی از بازار سرمایه به عنوان فرصت سودآوری و ترغیب سرمایه گذاران و سهامداران نام برد و اظهار داشت: اگر نقدینگی‌های صنعت بیمه در مناسب‌ترین مسیر ممکن سرمایه گذاری شود استقبال سهامداران از سپردن منابع مالی خود به شرکت‌های بیمه چند برابر خواهد شد.

منبع: اگزیم نیوز