تاریخ: ۰۹ فروردين ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۱:۰۶
کد خبر: ۲۰۳۷۸۶
مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان خبر داد:
‌می‌متالز - امین ابراهیمی مدیرعامل این شرکت با اشاره به جهش تولید صورت گرفته در این شرکت در سال ۱۳۹۹ گفت: با تلاش کارکنان این شرکت برای نخستین بار با تولید ۷۳۵ هزار تن ورق فولادی عریض شرکت فولاد اکسین به بالا‌ترین میزان تولید در ده ساله گذشته رسید.

به گزارش می‌متالز، وی با اشاره به اینکه در اسفندماه برای نخستین بار شرکت به سبد تولید عملکردی خود (performance test) دست یافت. این اتفاق را یکی از مهمترین دستآورد‌های شرکت فولاد اکسین بر شمرد که باعث شد کشور ما از واردات فولاد‌های خاص مورد نیاز صنعت نفت و گاز بی نیاز شود.

به گزارش روابط عمومی این شرکت در حالیکه شرکت فولاد اکسین برای تولید ورق‌های فولادی آلیاژی و نفتی طراحی شده است و مطابق طراحی شرکت دانیلی ایتالیا (صاحب تکنولوژی) این شرکت می‌بایست ۹۰ درصد تولید خود را به ورق‌های باارزش افزوده بالا (آلیاژی و نفتی) و ۱۰ درصد آن را به ورق‌های ساختمانی اختصاص دهد که متاسفانه در دهه نخست فعالیت این شرکت هیچ گاه نتوانست به سبد تولید طراحی شده دست پیدا کند و عمدتا این ترکیب برعکس بوده است.
در اسفندماه ۱۳۹۹ شرکت فولاد اکسین برای نخستین بار توانست ۹۰ درصد از تولید خود را به محصولات با ارزش افزوده اختصاص دهد و به تست عملکردی سبد تولید خود دست یابد.

منبع: تابناک