تاریخ: ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۵:۲۳
کد خبر: ۲۰۳۸۶۷
‌می‌متالز - اولین نشست «شورای تامین مالی و سرمایه‌گذاری» دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برگزار شد.

به گزارش می‌متالز، اولین نشست «شورای تامین مالی و سرمایه گذاری» دبیرخانه شورایعالی با هدف اجرای منویات مقام معظم رهبری (مدظله) برای نامگذاری سال ۱۴۰۰ بنام «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها» و سیاست‌های دولت تدبیر و امید و به منظور تبادل نظر و سیاستگذاری برای حمایت مالی از فعالین اقتصادی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برگزار شد.

در این نشست که امروز سه شنبه (۱۷ فروردین ماه ۱۴۰۰) با حضور «حمیدرضا مومنی» مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی، «احمد جمالی» معاون اقتصادی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و اعضای این شورا برگزار شد، بر «تامین منابع مالی»، که از اصلی‌ترین ابزار‌های پشتیبانی تولید محسوب می‌شود تاکید و بحث و تبادل نظر شد.

تبادل اخبار در حوزه تامین مالی، معرفی اعضای شورا، ارائه چارچوب پیشنهادی و شیوه نامه شورای تامین مالی و سرمایه گذاری و ارائه شیوه‌های مولدسازی دارایی‌ها در مناطق آزاد از دیگر موارد دستورکار این نشست بود.

گفتنی است، این شورا به منظور تحقق اهداف مندرج در قوانین و مقررات مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و توجه به شعار سال، باهدف تدوین نقشه راه «تامین مالی» برای پروژه‌های سرمایه گذاری، فعالیت‌های اقتصادی و عمرانی در مناطق آزاد و همچنین تامین مالی برای راه اندازی طرح‌های عمرانی نیمه تمام و راکد در این مناطق تشکیل شده است.

همچنین بهره گیری از منابع و ابزار‌های نوین بازار سرمایه، ایجاد درآمد‌های پایدار برای سازمان‌های مناطق آزاد و اصلاح شیوه نامه‌ها و قرارداد‌ها نیز از دیگر اهداف تشکیل «شورای تامین مالی و سرمایه گذاری» دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی است.

منبع: شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبنا)