تاریخ: ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۸:۱۸
کد خبر: ۲۰۳۸۸۰
معاون امور حقوقی و مجلس وزارت اقتصاد:
‌می‌متالز - معاون امور حقوقی و مجلس وزارت اقتصاد گفت: قانون حمایت از کسب و کار که در مجلس دهم سنگ بنای آن گذاشته شدو در مجلس یازدهم با رفع ایرادات شورای نگهبان به تصویب رسید، قانون جامع برای حمایت از تولید و تحقق شعار سال است.

به گزارش می‌متالز، دکتر هادی قوامی روز شنبه اصلاح مواد یک و هفت قانون سیاست‌های اصل ۴۴ را هم راستا باشعار سال تولید، پشتیبانی‌هاو مانع زدایی دانست واظهارداشت: مجلس یازدهم باید براجرای درست این قانون نظارت کند، تا منویات رهبر معظم انقلاب نیز در حمایت از تولید و رفع موانع محقق شود.


نماینده مردم اسفراین در مجلس دهم خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی زمزمه‌هایی در مجلس برای ارایه طرح دو فوریتی جدید برای حمایت از تولید و تحقق شعار سال شنیده می‌شود که به نظر می‌رسد ما در این ارتباط مشکل قانونی نداریم و مجلس یازدهم به جای پیگیری طرح و قانون جدید، وقت خود را صرف پایش و نظارت بر قانون حمایتی موجود کند.


قوامی اضافه کرد:در قانون جدید حداقل ۱۲ نکته برجسته برای رفع موانع مجوز‌های کسب و کار وجود دارد که مجلس با نظارت و دولت با اجرای دقیق آن می‌تواند به برداشتن موانع صدور مجوز‌های کسب و کار و پشتیانی از تولید در راستای تحقق شعار سال کمک کند.


معاون وزیر اقتصاد ایجاد جامعیت در تعریف مجوز‌های کسب و کار، ارتقا پایگاه اطلاع رسانی مجوز‌های کسب و کار به درگاه ملی مجوز‌های و صدور تمام مجوز‌ها از یک درگاه واحد را مهمترین رویکرد مثبت قانون حمایت از کسب و کار دانست.


دکتر قوامی ارتقای وظایف هیات مقرارت زدایی به موضوع بهبود محیط کسب وکار، رفع مشکل رویه صدور مجوز‌های جدید ایجادی دربازار و تعیین تکلیف آن حداکثر طی یک ماه پس از تعریف مجوز را از دیگر نکات برجسته این قانون برای حمایت از تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها بیان کرد.


این نماینده مجلس دهم ابراز امیدواری کرد تا با پایش و نظارت دقیق مجلس بر اجرای این قانون حمایت از کسب و کارنظام مجوز دهی ساماندهی و شرایط برای سرمایه گذاری تسهیل شود.


وی خاطر نشان کرد: با رفع مانع زدایی در این حوزه می‌توان رتبه کشور در شاخص سهولت انجام کسب و کار که در وضعیت خوبی به سر نمی‌برد را ارتقاء داد.
وی رتبه ایران در بهبود کسب و کار را رتبه ۱۲۷ در بین کشور‌های جهان اعلام کرد.


رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام نوروزی شعار سال ۱۴۰۰ را سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها اعلام فرمودند.

منبع: شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران شادا