تاریخ: ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۱:۲۰
کد خبر: ۲۰۳۹۸۷
نخعی در تشریح جلسه امروز کمیسیون انرژی؛
‌می‌متالز - عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: براساس " طرح الزامات اجرایی عرضه سوخت و سی. ان. جی" نظام کارمزدی که در جایگاه‌های سوخت فرآورد‌های نفتی و سی. ان. جی وجود دارد به حق‌العمل کاری تغییر پیدا می‌کند.

به گزارش می‌متالز، مصطفی نخعی در تشریح جلسه امروز سه شنبه ۱۷ فرودین ماه) کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، گفت: امروز "طرح الزامات اجرایی عرضه سوخت و سی. ان. جی" در کمیسیون مطرح و مورد بررسی قرار گرفت البته کلیات این طرح در جلسات پایانی سال گذشته به تصویب کمیسیون رسید و برای بررسی بیشتر به "کمیته نفت و فرآورده‌های نفتی" ارجاع شد و در کمیته مورد اصلاح و تکمیل قرار گرفت.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی در توضیح "طرح الزامات اجرایی عرضه سوخت و سی. ان. جی"، گفت: برابر این طرح شرکت‌های زنجیره‌ای توزیع یا برند‌ها که در مجموعه شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی فعالیت دارند تنها درصورتی می‌توانند فعالیت کنند که خود مالک جایگاه و عرضه باشند، درواقع اگر بخواهند واسطه‌گری انجام دهند شرکت نفت مجاز نیست این شرکت‌ها را به عنوان واسط بپذیرید.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین براساس این طرح نظام کارمزدی که در جایگاه‌های سوخت فرآورد‌های نفتی و سی. ان. جی وجود دارد به حق‌العمل کاری تغییر پیدا می‌کند هرچند حدود ۲ سال است نظام حق‌العمل کاری در لوایح بودجه ذکر می‌شود، اما درصورت تصویب این طرح، این مهم به قانون دائمی تبدیل شده و برای همیشه اجرایی خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مجلس شرای اسلامی (خانه ملت)