تاریخ: ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۳:۵۳
کد خبر: ۲۰۴۰۱۹
‌می‌متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان گفت: از محل اعتبارات رونق تولید سال گذشته که پرداخت آن از مردادماه شروع شد یک هزار و ۱۷۸ میلیارد تومان تسهیلات به واحد‌های تولیدی پرداخت شده است.

به گزارش می‌متالز، حسین طلوعیان عصر امروز در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان اظهار داشت: درخواست تسهیلات ۴۷۳ واحد تولیدی استان پس از تصویب در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان برای دریافت بیش از ۳ هزار و ۴۱۵ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به بانک‌های عامل معرفی شدند.

وی گفت: از محل اعتبارات رونق تولید سال گذشته که پرداخت آن همچنان ادامه دارد تاکنون یک هزار و ۱۷۸ میلیارد تومان تسهیلات به واحد‌های تولیدی پرداخت شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان توضیح داد که از مجموع واحد‌های معرفی شده به بانک‌ها تعداد ۲۱۴ واحد تولیدی استان تسهیلات دریافت کنند و اکنون استان گلستان در پرداخت این تسهیلات پس از استان‌های البرز، سمنان، زنجان و قزوین در جایگاه پنجم کشور قرار دارد.

وی بیان داشت: از محل اعتبارات تبصره ۱۸ نیز از ۹۹ درخواست مصوب شده برای دریافت ۷۲۲ میلیارد تومان تاکنون به ۲۸ واحد حدود ۲۶۷ میلیارد تومان تسهیلات این بخش پرداخت شده که گلستان در جایگاه چهاردهم کشور قرار گرفته است.

طلوعیان با اشاره به جایگاه سوم گلستان در پرداخت تسهیلات نوسازی و بازسازی واحد‌های تولیدی ادامه داد: از محل اعتبارات بازسازی و نوسازی نیز تاکنون درخواست تسهیلات ۲۴۶ واحد تولیدی استان برای دریافت ۹۵۹ میلیارد تومان در کارگروه مصوب شد که ۵۴ واحد ۱۷۲ میلیارد تومان تسهیلات این بخش را دریافت کردند.

در این جلسه مشکلات تعدادی از واحد‌های تولیدی و سرمایه‌گذاران در استان مطرح و دستورات لازم برای رفع آن‌ها داده شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم