تاریخ: ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۱:۴۸
کد خبر: ۲۰۴۰۸۱
طی سال گذشته میلادی روی داد:
‌می‌متالز - تولید جهانی مس تصفیه شده در سال ۲۰۲۰ میلادی به ۲۵ میلیون تن رسید. در حالی که تولید معادن مس جهان ۲۰ میلیون تن به ثبت رسید.

به گزارش می‌متالز به نقل از وب سایت سازمان مطالعات زمین شناسی آمریکا (USGS)، میزان تولید جهانی مس تصفیه شده از ۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تن در سال ۲۰۱۹ میلادی به ۲۵ میلیون تن در سال ۲۰۲۰ میلادی افزایش یافت. طی مدت یاد شده، چین با تولید ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تن مس تصفیه شده در صدر تولیدکنندگان جهانی فلز سرخ قرار گرفت. همچنین شیلی با تولید ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تن و ژاپن با تولید یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن از این فلز در رتیه‌های دوم و سوم جهان ایستادند.

کاهش تولید معادن مس جهان

تولید معادن مس جهان در حالی از ۲۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تن در سال ۲۰۱۹ میلادی به ۲۰ میلیون تن در سال ۲۰۲۰ میلادی کاهش یافت که میزان تولید معادن مس شیلی (دارای بیشترین تولید معادن مس) نیز در سال ۲۰۲۰ میلادی به ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تن رسید که نسبت به سال پیش از آن (تولید ۵ میلیون و ۷۹۰ هزار تن) کاهش نشان می‌دهد.

معادن مکزیک و چین نیز به ترتیب با تولید ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تن و یک میلیون و ۷۰۰ هزار تن مس در جایگاه دوم و سوم جهان در تولید فلز سرخ ایستادند.

منبع: ایمیدرو