تاریخ: ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۱۷
کد خبر: ۲۰۴۱۱۷
‌می‌متالز - رئیس مرکز بهبود محیط کسب‌وکار در وزارت اقتصاد ضمن اعلام عملکرد هیات مقررات‌زدایی و این مرکز در سال گذشته و اینکه سازمان‌ها مقابل مقررات‌زدایی مقاومت می‌کنند، گفت: در سال جدید مبنای این مرکز تمرکز بر مزیت‌های منطقه‌ای و استانی و مانع‌زدایی هوشمند در هر استان است. همچنین سال‌جاری در زمینه ارتقای امنیت سرمایه‌گذاری ورود خواهیم کرد تا بتوانیم سند ملی در این راستا تدوین کنیم.

به گزارش می‌متالز، علی فیروزی اظهار کرد: طی سال گذشته ۱۱ جلسه هیات مقررات‌زدایی و ۶۷ کمیته تخصصی برگزار که منجر به صدور ۴۶ حکم تسهیل گرایانه شد و این حکم‌ها شامل ثبت شرکت‌ها، کد اقتصادی و تامین‌اجتماعی، ثبت برند، تسهیل فرآیند‌های مجوز‌های کشاورزی و... می‌شود. او افزود: در راستای تحقق شعار سال‌جاری باید اجازه ندهیم تا به راحتی بخشنامه و دستورالعملی صادر شود. در زمینه مقررات‌زدایی در سال گذشته بیش از ۷۰درصد مجوز‌ها را در زمینه شرایط و ضوابط شفاف و مجوز‌های مرتبط با سازمان بنادر و دریانوردی در زمینه سازه‌های دریایی را تسهیل کردیم.

رئیس مرکز بهبود محیط کسب‌وکار ادامه داد: در سال گذشته برخی از سازمان‌ها در زمینه مقررات‌زدایی مقاومت می‌کردند که بخشی از اهداف مدنظر در این راستا را محقق نکرد. در سال جدید مبنای این مرکز تمرکز بر مزیت‌های منطقه‌ای و استانی و مانع‌زدایی هوشمند در هر استان است. سال گذشته هیات وزیران کارگروه تسهیل سرمایه‌گذاری و مقررات‌زدایی در استان‌ها را تصویب کرد که باید امسال شکل بگیرد و به این منظور به‌دنبال این هستیم در استان‌ها مرجعی را تشکیل دهیم تا بتوانند به‌صورت منطقه‌ای و استانی اقدام کنند و رویه‌ها را برطرف کنند. فیروزی در پایان بیان کرد: سال‌جاری در زمینه ارتقای امنیت سرمایه‌گذاری ورود خواهیم کرد تا بتوانیم سند ملی در این راستا تدوین کنیم. همچنین اولین جلسه هیات مقررات‌زدایی نیز در ۲۳ فروردین ماه برگزار می‌شود.

منبع: دنیای اقتصاد