تاریخ: ۱۶ فروردين ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۶:۰۶
کد خبر: ۲۰۴۱۳۶
‌می‌متالز - عدم امضای قرارداد جدید توسط برخی از کارگران فولاد بافق یکی از مباحثی است که در دو روز گذشته از طریق برخی از رسانه‌های بافق منتشر شده و تعدادی از کارگران در تماس‌هایی با خبرنگار «بافق فردا» خواهان پیگیری موضوع شده اند.

به گزارش می‌متالز، یکی از این کارگران در این خصوص می‌گوید: در این مجتمع فولادی حقوق طبق اداره کار و بدون تاخیر پرداخت می‌شود، اما تولید کارخانه و فروش آن چیزی کمتر از برخی از معادن بزرگ شهرستان نیست پس می‌توانند مزایای بهتری برای کارگر در نظر گیرند.

وی به موضوع پرداخت هزینه سختی کار اشاره می‌کند و یادآور می‌شود: در سال شاید ۲ یا ۳ بار پاداش پرداخت می‌شود، اما همان برج حقوق را به میزانی کاهش می‌دهند.

این کارگر می‌افزاید: میزان حقوق هیچ برجی ثابت شده نیست و نمی‌شود روی عدد آن حساب باز کرد.

کارگر معترض در ادامه از عدم تشکیل شورای اسلامی کارگری گلایه دارد و تصریح می‌کند: قرارداد ۲ نفر از کارگر‌هایی که در مورد شورای کارگری پیگیر بوده اند تمدید نشده است.

وی در ادامه می‌افزاید: ما امنیت شغلی نداشتیم و سال گذشته قرارداد‌ها یک ساله بوده، اما در سالجاری از یک ماه تا ۶ ماه و تعداد اندکی ۱ سال شده است.

کارگر معترض دیگری به عدم امنیت شغلی در کارخانه اشاره دارد و می‌گوید: یک دفعه خط تولید را تعطیل می‌کنند و کارگر‌های شیفتی روز کار می‌شوند تا حقوق افزایش پیدا نکند.

وی به عدم اجرای طرح طبقه بندی نیز اشاره می‌کند و می‌افزاید: نیروی راننده جریثقیل با کارگر ساده حقوقش یکی است و یا اینکه نیروی که مهارت خاصی دارد با کارگر ساده حقوقش یکسانی دریافت می‌کند.

کارگر معترض در پایان دو خواسته مهم اجرای طرح طبقه بندی و تشکیل شورای کارگری را خواستار می‌شود و عنوان می‌کند: با تشکیل شورای کارگری بسیاری از مشکلات کارگری ما حل خواهد شد.

منبع: بافق فردا