تاریخ: ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۶:۰۹
کد خبر: ۲۰۴۱۳۸
‌می‌متالز- با چشم‌انداز اقتصادی قوی‌تر و کاهش ذخایر نفت خام آمریکا، قیمت نفت افزایش یافت.

به گزارش می‌متالز، قیمت نفت با چشم انداز رشد اقتصادی قوی‌تر جهانی با وجود افزایش واکسیناسیون COVID-۱۹ و گزارشی مبنی بر کاهش موجودی نفت خام در ایالات متحده، افزایش یافت. معاملات آتی نفت خام برنت در ماه ژوئن با ۳۴ سنت یا ۰.۵ درصد افزایش به بشکه‌ای به ۶۳.۰۸ دلار رسیده در حالی که نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا که در ماه می ۳۲ سنت یا ۰.۵ درصد رشد داشت، به ۵۹.۶۵ دلار رسید.

روز سه شنبه قیمت‌ها افزایش یافته در حالی که داده‌ها نشان می‌دهد اشتغال در ایالات متحده در ماه فوریه که استخدام افزایش یافته، به بالاترین سطح دو ساله رسیده است و بخش خدمات چین بیشترین افزایش فروش در سه ماه گذشته را نشان می‌دهد.

صندوق بین المللی پول اعلام کرد: هزینه‌های عمومی بی سابقه برای مبارزه با همه گیری کرونا، در درجه اول توسط ایالات متحده، رشد جهانی را تا ۶ درصد در سال جاری افزایش می‌دهد که این نرخ از دهه ۱۹۷۰ دیده نشده است.

به نقل از ارقام موسسه نفت آمریکا (API)، ذخایر نفت خام ایالات متحده در آخر هفته کاهش یافت، در حالی که موجودی سوخت افزایش یافت. ذخایر نفت خام در هفته منتهی به ۲ آوریل به اندازه ۲.۶ میلیون بشکه کاهش یافت. پیش بینی کنندگان افت ۱.۴ میلیون بشکه‌ای را پیش بینی کرده بودند. پیش بینی می‌شد تولید نفت در ایالات متحده در ۲۰۲۱، با ۲۷۰ هزار بشکه در روز تا ۱۱.۰۴ میلیون بشکه در روز کاهش یابد، روز سه شنبه اداره اطلاعات انرژی (EIA) نسبت به پیش بینی ماهانه قبلی خود به اندازه افت ۱۶۰ هزار بشکه در روز افت شدیدتری اعلام کرد.

روز سه شنبه ایران و قدرت‌های جهانی مذاکراتی سازنده‌ای داشتند و توافق کردند که کارگروه‌هایی برای بحث در مورد احیای مجدد توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ که منجر به لغو تحریم‌های بخش انرژی ایران توسط واشنگتن و افزایش عرضه نفت می‌شود، تشکیل دهند.

منبع: شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبنا)