تاریخ: ۱۶ فروردين ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۳:۱۱
کد خبر: ۲۰۴۱۴۰
عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس:
‌می‌متالز - نماینده مردم دشتستان در مجلس با تأکید بر تسریع در حل مشکل توزیع سیمان در استان بوشهر گفت: بر اساس انعقاد تفاهم‌نامه تا ۱۰ روز آینده مدیریت تأمین و توزیع سیمان در استان بوشهر به انجمن سیمان سپرده می‌شود.

به گزارش می‌متالز، ابراهیم رضایی در جمع خبرنگاران در بوشهر با اشاره به مشکل تأمین و توزیع سیمان در استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر دارای سه کارخانه سیمان است، ولی مدیریت توزیع آن با مشکلاتی مواجه شده است.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با تأکید بر شفاف‌سازی روند توزیع سیمان تصریح کرد: در این راستا با پیگیری‌های انجام‌شده برای ساماندهی تأمین و توزیع سیمان، تفاهم‌نامه‌ای بین انجمن سیمان و وزارت صنعت، معدن و تجارت منعقد شد.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بر اساس این تفاهم‌نامه قرار شد در مدت یک هفته تا ۱۰ روز انجمن سیمان کشور مدیریت تأمین و توزیع آن به‌عهده بگیرد و مساله سیمان در استان بوشهر به حالت عادی برگردد.

ناظر مجلس در شورای معادن استان بوشهر با تأکید بر جلوگیری از صادرات سیمان از استان بوشهر در مقطع کنونی افزود: پروژه‌های مهم عمرانی، تولیدی و صنعتی در استان بوشهر در حال اجراست که مشکل سیمان روند اجرایی آن‌ها را کند کرده است.

رضایی با بیان اینکه باید از خط تولید تا توزیع و مصرف سیمان شفاف‌سازی شود تصریح کرد: جلوگیری از قاچاق سیمان و تخلفات دیگر مورد تأکید است و در این راستا نظارت جدی و اعمال شفافیت برای جلوگیری از رانت‌خواری در توزیع سیمان باید در دستور کار قرار بگیرد.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس افزود امید می‌رود با اجرایی شدن تفاهم‌نامه مشکل تأمین و توزیع سیمان در استان بوشهر برطرف شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم